Ziobro w TSUE gra va banque. PiS obawia się, że decyzja trybunału przesądzi o wyniku eurowyborów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki20.03.2019, 07:23; Aktualizacja: 20.03.2019, 08:53
Pod koniec wczorajszej rozprawy przedstawiciel Zbigniewa Ziobry złożył wniosek o wyłączenie z orzekania przewodniczącego TSUE Koena Lenaertsa.

Pod koniec wczorajszej rozprawy przedstawiciel Zbigniewa Ziobry złożył wniosek o wyłączenie z orzekania przewodniczącego TSUE Koena Lenaertsa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

Przedstawiciel prokuratora generalnego wnioskował o wyłączenie prezesa TSUE ze składu orzekającego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • mario 77(2019-03-21 22:26) Zgłoś naruszenie 130

    Trzeba to jasno powiedzieć,że pis przy wyborze nowej KRS złamał konstytucję ! To ,że gdzieś w Europie politycy wybierają sędziów (ale wytypowanych przez sędziów ) czy że nie ma gdzieś w Europie odpowiednika KRS też nie ma żadnego znaczenia, bo tam jest inaczej skonstruowany system prawny.Ale i tam i w Polsce chodzi o przestrzeganie prawa,które pis nagminnie łamie,powołując się na własne ustawy ,które są podrzędne wobec konstytucji.!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mat(2019-03-21 10:10) Zgłoś naruszenie 213

    Polska jawnie już zmierza w kierunku nadanym przez faszyzm. Unia to widzi (a przynajmniej niektórzy sędziowie TSUE) i stara się temu przeciwdziałać - niestety mało skutecznie. Pozwalanie PIS-owi (oraz Orbanowi) na zamienianie demokracji na partokrację doprowadzi do kolejnej wojny w Europie.

    Odpowiedz
  • krol(2019-03-21 06:52) Zgłoś naruszenie 729

    TSUE nie ma prawa ingerować w sądownictwo danego kraju,to bezprawie i kolejna forma ataku na Polskę,Polaków i demokratycznie wybrany rząd. To kolejna próba ocalenia sprzedawczyków,zdrajców i złodziei.To walka o kolesi i koryto.Polaku - myśl i pamiętaj co miałeś,a co masz.Pamiętaj,czym była polska za rządów kolesiów tych z TSUE i to ,że byliśmy sługusami i parobkami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obydwa ZERA ... to błąd HISTORII !!!(2019-03-20 19:40) Zgłoś naruszenie 697

    Polacy mają już dosyć KŁAMSTW … ZERA … i ZERA+ … na wniosek = rozkaz DYKTATORKA

    Odpowiedz
  • Łukasz(2019-03-20 15:47) Zgłoś naruszenie 828

    Wyobraźmy sobie że Polska już nie należy do struktur UE ,jaka wtedy będzie Polska? Białoruś przy takiej Polsce byłaby kwitnącą demokracją

    Odpowiedz
  • piczoro(2019-03-20 11:20) Zgłoś naruszenie 10514

    No mógł tam wysłać swego najlepszego prawnika i bojownika o wolność i sprawiedliwość prok.Piotrowicza?.On by im o o północy wytłumaczył że dobra zmiana robi dobrze a w Polsce kwitnie praworządność.Najwyżej kazał by powtórzyć głosowanie....do skutku.....

    Odpowiedz
  • Jojo(2019-03-20 10:18) Zgłoś naruszenie 15329

    Za machloje przy sądownictwie Ziobro i Duda powinni stanąć przed Trybunałem Stanu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Teri(2019-03-20 10:11) Zgłoś naruszenie 2372

    Odnoszę wrażenie, że Polska traci własną autonomię. Jestem zła na traktowanie naszego kraju przez wszystkie struktury UE.Dziwi mnie , że nasi europosłowie na te poczynania dają przyzwolenie. Wiem, że już tak jak ja myśli wielu Polaków. Mamy dosyć traktowania nas jak laboratorium doświadczalnego. I mam nadzieję, że tym razem wybierzemy posłów którzy będą mieli odwagę tworzyc prawo dla lepszej Polski.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • OTUA(2019-03-20 10:07) Zgłoś naruszenie 2265

    Skarżący nie zwrócą się do polskiego TK o zbadanie zgodności nowelizacji ustaw o KRS czy SN z Konstytucją bo ich zdaniem TK jest upolityczniony, zwrócą się natomiast do wybranego przez polityków składu TSUE bo ten polityczny wybór im odpowiada, bo najpewniej tam są kolesie którzy nie dadzą popsuć wycmokanych od czasów prl układów. Sam TSUE jeżeli zakwestionuje w jakikolwiek sposób wiarygodność nowej KRS czy nowych Izb SN ze względu na ich upolitycznienie, to poza tym że złamie prawo zawarte w obowiązujących traktatach, to jeszcze narazi się na śmieszność będąc samemu w gruncie rzeczy ciałem z politycznego nadania. Tak źle dla TSUE i tak niedobrze a Polacy to widzą i odpowiednio potraktują wtrącanie się w stylu zaborców w swoje wewnętrzne sprawy, a targowicy hańba.

    Odpowiedz
  • Każde draństwo jest dobre(2019-03-20 10:06) Zgłoś naruszenie 2986

    Targowica w togach nie cofnie się przed niczym, aby niszczyć Polskę, a naród jak zwykle obudzi się z ręką w nocniku po praniu mózgu jaki serwują nam lewackie media, których jest w Polsce już ponad 70% (głównie niemiecki kapitał)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-03-20 09:25) Zgłoś naruszenie 3378

    to że DGP nie jest zwolennikiem obecnie rządzących, to widać gołym okiem, ale żeby nie wiedziała, że podobne rozwiązania w sądownictwie i prawie jest w większości państw UE, to dziwi, po co to podjudzanie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jul(2019-03-20 09:05) Zgłoś naruszenie 10526

    panie zbyszku - milcz pan wstydu nie rób - jesteś dobry dla moherów - II kategoria śmieje się z pana i wie, że za długo to pan znikniesz smród zostanie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-03-20 08:43) Zgłoś naruszenie 42107

    PiS już wygrał ! Jeżeli TSUE uzna, że wszystko jest o.key = zwycięstwo PiS. Jeżeli TSUE zakwestionuje, -- nić tak nie mobilizuje Polaków jak agresja obcych w polskie sprawy !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zenon(2019-03-20 08:34) Zgłoś naruszenie 12121

    To jest tak jak spotkają się 2 zera,zaczyna jechać szambem!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • taka sprawiedliwosc(2019-03-20 08:21) Zgłoś naruszenie 9125

    patrzcie komunistyczny prokurator uczestniczacy w posiedzeniu czyli zero chcial uciszyc demokracje w unijnym sadzie i pogonic prezesa masz w polsce prezesa ktorego mozesz pogonic a nie w uni maloly

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zib(2019-03-20 08:04) Zgłoś naruszenie 33110

    Chamstwo i prostactwo lewackich złotem w tym TSUE nie ma granic...ale przejadą się na tych manipulacjach i nieprawnych działaniach. Mogą one zadziałać odwrotnie na Polaków i zniechęcić nas do głosowania na tęczowych totalniakow spod znaku POparancow!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz