statystyki

Jak zmienić przepisy o zamówieniach publicznych, by bardziej odpowiadały naszym potrzebom?

autor: Sławomir Wikariak18.02.2019, 10:03; Aktualizacja: 18.02.2019, 10:03
Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić.

Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić.źródło: ShutterStock

Jak zmienić przepisy o zamówieniach publicznych, by bardziej odpowiadały potrzebom zarówno zamawiającym i wykonawców? Zastanawiali się nad tym uczestnicy hackathonu zorganizowanego w sobotę przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić. Oficjalne stanowiska będą przedstawiane na piśmie, ale prezes UZP Hubert Nowak zaproponował też dodatkową formułę konsultacji – przeprowadzenie burzy mózgów, podczas której zaproszeni uczestnicy mogli przedstawić propozycje zmian.

– W założeniu organizacja hackathonu to stworzenie szansy, dla przedstawicieli zamawiających i wykonawców na opracowanie i zaprezentowanie pomysłów na ulepszenie aktualnie procedowanego projektu ustawy. Korzystając z doświadczenia praktycznego uczestników tego wydarzenia i różnych perspektyw, z których zajmują się procesem udzielania zamówień publicznych, chciałem namówić ich do podjęcia próby zmiany dobrego na lepsze. Mam nadzieję, że przedstawione propozycje zostaną wykorzystane w dalszym procesie legislacyjnym – mówi Hubert Nowak.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono ok. 100 przedstawicieli różnych podmiotów uczestniczących w rynku zamówień publicznych. Podzielono ich na dziesięcioosobowe grupy eksperckie. Nie narzucono zagadnień – sami mogli decydować, jakie zmiany chcieliby wprowadzić do projektu ustawy.

W jutrzejszym wydaniu DGP przedstawimy konkretne propozycje, jakie przedstawili uczestnicy sobotniego hackathonu.  


Pozostało 6% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane