statystyki

Jak zmienić przepisy o zamówieniach publicznych, by bardziej odpowiadały naszym potrzebom?

autor: Sławomir Wikariak18.02.2019, 10:03; Aktualizacja: 18.02.2019, 10:03
Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić.

Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić.źródło: ShutterStock

Jak zmienić przepisy o zamówieniach publicznych, by bardziej odpowiadały potrzebom zarówno zamawiającym i wykonawców? Zastanawiali się nad tym uczestnicy hackathonu zorganizowanego w sobotę przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Przed trzema tygodniami skierowano do konsultacji społecznych projekt zupełnie nowej ustawy – Prawo zamówień publicznych. Choć jego stworzenie poprzedzały rozmowy z zainteresowanymi środowiskami, to jak każdy projekt, także i ten, można udoskonalić. Oficjalne stanowiska będą przedstawiane na piśmie, ale prezes UZP Hubert Nowak zaproponował też dodatkową formułę konsultacji – przeprowadzenie burzy mózgów, podczas której zaproszeni uczestnicy mogli przedstawić propozycje zmian.

– W założeniu organizacja hackathonu to stworzenie szansy, dla przedstawicieli zamawiających i wykonawców na opracowanie i zaprezentowanie pomysłów na ulepszenie aktualnie procedowanego projektu ustawy. Korzystając z doświadczenia praktycznego uczestników tego wydarzenia i różnych perspektyw, z których zajmują się procesem udzielania zamówień publicznych, chciałem namówić ich do podjęcia próby zmiany dobrego na lepsze. Mam nadzieję, że przedstawione propozycje zostaną wykorzystane w dalszym procesie legislacyjnym – mówi Hubert Nowak.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszono ok. 100 przedstawicieli różnych podmiotów uczestniczących w rynku zamówień publicznych. Podzielono ich na dziesięcioosobowe grupy eksperckie. Nie narzucono zagadnień – sami mogli decydować, jakie zmiany chcieliby wprowadzić do projektu ustawy.

W jutrzejszym wydaniu DGP przedstawimy konkretne propozycje, jakie przedstawili uczestnicy sobotniego hackathonu.  


Pozostało jeszcze 6% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane