Czy ktoś uwierzy w niewinność Stefana W.? Na sali sądowej liczą się fakty. Nawet, gdy kraj żyje tylko emocjami

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński27.01.2019, 09:00; Aktualizacja: 27.01.2019, 11:54
Wykonując swoją pracę, adwokaci muszą się zmierzyć z faktem, że szczególnie medialne procesy pozostają w kręgu zainteresowania polityków

Wykonując swoją pracę, adwokaci muszą się zmierzyć z faktem, że szczególnie medialne procesy pozostają w kręgu zainteresowania politykówźródło: ShutterStock

Czy adwokat, który podjął się obrony Stefana W., automatycznie wierzy w jego niewinność i chce mu pomóc uniknąć kary?

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

 • kto o zdrowych zmysłach rodzi aż tyle dzieci(2019-01-27 13:22) Zgłoś naruszenie 2511

  to matka winna, bo kto o zdrowych zmysłach rodzi aż 8 dzieci , przecież te dzieci ulica wychowywała bo ona była zajęta robieniem i rodzeniem kolejnego dziecka

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mecenas(2019-01-27 12:02) Zgłoś naruszenie 1724

  W sądach są miernoty postkomunistyczne. Morderca Prezydenta Narutowicza - Eligiusz Niewiadomski, w trzy tygodnie po zabójstwie został przez ówczesny sąd skazany na karę śmierci i wyrok wykonano. A dziś ? cała polska widziała jak sędzia ukradł 50,00 zł na stacji benzynowej i został uniewinniony przez Sąd Najwyższy

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • sędzia(2019-01-27 12:09) Zgłoś naruszenie 1314

  1. To była niska szkodliwość społeczna, w końcu zabił wspólnika bandytów z układu mafijnego działającego w Gdańsku. 2. Był w chwili popełnienia czynu niepoczytalny dlatego nie powinien iść do więzienia tylko być leczony psychiatrycznie. Po wyzdrowieniu niech wraca na wolność. 3. Czy równie szczegółowo będą badane tortury powszechnie stosowane przez policję w polszy od 1945 roku. (Zbrodniarze dalej nieosądzeni z 10 000 zł emerytury....)

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • abcd(2019-01-27 11:44) Zgłoś naruszenie 128

  Krótka historia o pogardzie i godności. Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Inspektor(2019-01-28 12:31) Zgłoś naruszenie 100

  Jeden człowiek -może chory_ zamordował drugiego a kilka setek świadomie zamieniało w "zombi" dziesiątki tysięcy i co ...jaka kara iCh dopadnie:..Tusk ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin w tym pracu w soboty iświęta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im zasiłki POgrzebowe o 2000zl. .a Kto przeprosi rodziny i uczci minutą ciszy w Sejmie osoby które nie dożywają obecnego wieku emerytalnego (okradzeni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z emerytury w wieku 60l i ochrony przed zwolnieniem przy tej emeryturze) a które pracowały bez dodatkowej za to płacy , długie dziesięciolecia, z sobotami i świętami bez dni zamienne wolnymi w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rtęć , promieniowanie izotopowe,bardzo wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły i gazy trujące a nawet wybuchowe, hałas itp,itp --/może we wszystkich tych równocześnie naraz. czy Wy /wspominacie, czy wyobrażacie sobie istniejące co dzień kondukty pogrzebowe dzieci,żon po zmarłych ojcach tak zatrudnianych i eksploatowanych., Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyja może rok na nich .Oni też zwalniani z pracy chodzą po śmietnikach za chlebem.

  Odpowiedz
 • mit destroyer(2019-01-27 10:18) Zgłoś naruszenie 1013

  Mity i bajki. Sędziami są tylko ludzie, z całym garbem presądów, uprzedzeń, błędów myślenia. Czyli mamy istotę ułomną wydającą wyrok, na podstawie danych zebranych przez policję i prokuraturę. Tam tez pracują ludzie - czyli istoty ułomne. Na to nakładają się teorie prawne - tworzone przez ludzi, którzy tytułują się profesorami - istoty ułomne niebezpieczne - bo przekonane o swej nieomylności. Przykładem urojonej teorii jest np. tak, że to nie surowość tylko nieuchronność odstrasza od przestępstwa. Oczywista nieprawda, ale powtarzana z uporem. Dodatkowo za wyraz cnoty prawniczej uchodzi pogarda dla społecznego poczucia sprawiedliwości. W takich warunkach wydanie sprawiedliwego wyroku to tylko dzieło przypadku.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Nawet kanalarz ma czystszy zawód(2019-01-27 15:10) Zgłoś naruszenie 912

  Adwokat to obrzydliwy zawód. Pracuje do bandziorów, gangsterów, morderców i dokłada troski, żeby nie posnieśli oni kary na jaką zasługują. Co gorsza robią to za pieniądze.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Zib(2019-01-27 14:36) Zgłoś naruszenie 75

  Z tyłu głowy wielu sędziow będzie mieć tę wykładnię: ulica i zagranica i trumna Adamowica

  Odpowiedz
 • marta(2019-01-27 15:08) Zgłoś naruszenie 72

  Zaraz , zaraz , jestem oskarżycielką posiłkową , jest nas dużo bo tzw "państwo " chroni bandziorów od ponad 20 lat.....Nie zauważyliśmy aby sąd , prokuratura , biegli itp. działali wg. faktów i podstawowej wiedzy dostępnej już w szkole podstawowej....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • xyz(2019-01-27 09:36) Zgłoś naruszenie 710

  Czy osądzenie mordercy Pawła Adamowicza odbędzie się sprawnie i otrzyma zasłużoną karę?. Chyba tak. Czy obrona- obrońcy będą się starać robić wszystko aby swojego klienta ze sprawy w jakiś sposób wyciągnąć. Wątpliwe. Na tej sprawie żaden z adwokatów nie zbuduje kariery. Dla Panów mecenasów głównie liczy się kasa ewentualnie występ w tzw politycznych obronach. Przykład jak w diametralnie różny sposób oceniono w sądzie dowody w sprawie Beaty Sawickiej. W pierwszej instancji sędzia Marek Celej - sędzia chodzący swoimi ścieżkami skazał oskarżoną na 3 lata pozbawienia wolności. Sąd Apelacyjny w Warszawie w osobie sędziego Rysińskiego ocenił dowody diametralnie inaczej uniewinniająć oskarżoną. W przypadku Stefana W. wszystko będzie zależało od składu sędziowskiego a nie od obrońców.

  Odpowiedz
 • sw(2019-01-27 15:09) Zgłoś naruszenie 47

  Ja uwazam ze jest niewinny.

  Odpowiedz
 • zoza(2019-01-27 17:58) Zgłoś naruszenie 24

  podejrzewam, że to jest dziecko wychowywane przez ulicę bo mając ażżżżżżż 8 dzieci rodzice nie są w stanie ich normalnie wychować.

  Odpowiedz
 • Natan(2019-01-28 11:51) Zgłoś naruszenie 10

  Chyba w niewinność tego Stefana W. nie wierzy sama żona zamordowanego a bynajmniej nie czuje do tego mordercy żadnego żalu !!! Czy to jest normalne ???

  Odpowiedz
 • Inspektor(2019-01-28 12:30) Zgłoś naruszenie 10

  Jeden człowiek -może chory_ zamordował drugiego a kilka setek świadomie zamieniało w "żabi" dziesiątki tysięcy i co ...jaka kara iCh dopadnie:..Tusk ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin w tym pracu w soboty iświęta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych i pracy w szkodliwych. ...Stwierdził tez ,że jak "będą się sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS --a później obniżył Im zasiłki POgrzebowe o 2000zl. .a Kto przeprosi rodziny i uczci minutą ciszy w Sejmie osoby które nie dożywają obecnego wieku emerytalnego (okradzeni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z emerytury w wieku 60l i ochrony przed zwolnieniem przy tej emeryturze) a które pracowały bez dodatkowej za to płacy , długie dziesięciolecia, z sobotami i świętami bez dni zamienne wolnymi w najpodlejszych warunkach pracy jak np: rtęć , promieniowanie izotopowe,bardzo wysok: ciś ,napiecia ,temp albo lub także pyły i gazy trujące a nawet wybuchowe, hałas itp,itp --/może we wszystkich tych równocześnie naraz. czy Wy /wspominacie, czy wyobrażacie sobie istniejące co dzień kondukty pogrzebowe dzieci,żon po zmarłych ojcach tak zatrudnianych i eksploatowanych., Kopacz jako lekarz powinna wówczas wiedzieć ,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyja może rok na nich .Oni też zwalniani z pracy chodzą po śmietnikach za chlebem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zagadka(2019-01-30 08:35) Zgłoś naruszenie 10

  Tesciowa prezydenta Gdanska nadal pracuje w ubezpieczeniach. Czy ten Dariusz S(pracowal w ubezpieczeniach i policji) wiedzial o jej zleceniach dawanych przez miasto bo ona ubezpieczala duze rzeczy i dostawala kase za to.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane