statystyki

Mgłosiek: Jądro ciemności wiceministra [OPINIA]

autor: Piotr Mgłosiek Sędzia Sądu Rejonowego Dla Wrocławia-Krzyków We Wrocławiu23.01.2019, 09:02; Aktualizacja: 23.01.2019, 09:31
Piotr Mgłosiek

Piotr Mgłosiekźródło: Materiały Prasowe

Jeśli prawdą jest, że każdy nosi w sobie conradowskie jądro ciemności, to wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak właśnie do niego dotarł. Oto bowiem w jego wypowiedziach – odnoszących się do trwających wciąż protestów pracowników sądów – można dostrzec zupełnie nową jakość.

Od połowy grudnia 2018 r. pracownicy sądów na różne sposoby artykułują swoje niezadowolenie z niskich zarobków. Od początku wspierają ich sędziowie, bo chyba nikt lepiej od sędziów nie dostrzega ogromu i wagi zadań wykonywanych przez pracowników sekretariatów.

Jeszcze w grudniu ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości popłynął sygnał, iż podwyżki i nagrody można by sfinansować dzięki zamrożeniu sędziowskich „kilometrówek” oraz funduszu pożyczkowego na cele mieszkaniowe. Ów komunikat przeszedł bez większego echa. Do momentu, w którym doprecyzować go postanowił właśnie Łukasz Piebiak. 11 stycznia 2019 r. publicznie stwierdził on: „wiemy, że stowarzyszenia sędziowskie gorąco zachęcały pracowników sądów, aby przed Świętami Bożego Narodzenia tego rodzaju dezorganizacje pracy sądów przeprowadzić (…) „skoro zostaliśmy postawieni de facto pod ścianą, musieliśmy znaleźć pieniądze, by sytuację uspokoić, i znaleźliśmy je w kieszeniach sędziów”. I skonkludował: „niech sędziowie teraz podziękują działaczom stowarzyszeń sędziowskich, że coś takiego spowodowali (...)”.

Antagonizowanie grup zawodowych, bądź sugerowanie, że pogorszenie sytuacji jednej z tych grup jest pochodną działania jej przedstawicieli, nie przystoi przedstawicielowi ministerstwa sprawiedliwości, a przede wszystkim sędziemu.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Baba z sądu (2019-01-23 13:07) Zgłoś naruszenie 292

    Dobra zmiana. Jak wszędzie. Skłócic i rządzić. Jak za carycy Katarzyny. Protesty trwają. 1000 zł i ani złotówki mniej!!!

    Odpowiedz
  • Ola(2019-01-23 22:20) Zgłoś naruszenie 61

    Oni teraz nic nie dadzą, będą szantažować, żeby na nich głosować, że niby wtedy dadzą.To ich Metody.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane