"Kilometrówki" dla sędziów mają zostać zmniejszone

10.01.2019, 15:21; Aktualizacja: 10.01.2019, 15:41
W zamieszczonej na stronie internetowej Solidarności Pracowników Sądownictwa "notatce roboczej" po tych rozmowach zaznaczono, że resort przekazał, iż rozważa "zamrożenie kilometrówek sędziom, które wynoszą 20 mln zł rocznie, jak również funduszu mieszkaniowego (pożyczki mieszkaniowe dla sędziów), którego kwota roczna to 35 mln zł, co dałoby oszczędności pozwalające na wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników o dodatkowe 100 zł".

W zamieszczonej na stronie internetowej Solidarności Pracowników Sądownictwa "notatce roboczej" po tych rozmowach zaznaczono, że resort przekazał, iż rozważa "zamrożenie kilometrówek sędziom, które wynoszą 20 mln zł rocznie, jak również funduszu mieszkaniowego (pożyczki mieszkaniowe dla sędziów), którego kwota roczna to 35 mln zł, co dałoby oszczędności pozwalające na wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników o dodatkowe 100 zł".źródło: ShutterStock

Sędziowskie "kilometrówki" za dojazd do pracy mają zostać zmniejszone o połowę, z 60 do 30 gr za kilometr. Oszczędności mają zostać przeznaczone na podwyżki dla pracowników sądownictwa - dowiedziała się PAP w czwartek ze źródeł zbliżonych do resortu sprawiedliwości.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • KOD-owiec(2019-01-11 19:57) Zgłoś naruszenie 11

    Konstytucja !!!! Konstytucja !!!! Konstytucja !!!! Wszyscy wobec prawa równi !!!!

    Odpowiedz
  • wit(2019-01-11 17:16) Zgłoś naruszenie 42

    Poseł dostaje ryczałt paliwowy nie mając samochodu ale samochód ma szwagier, Ziobro zabiera innym i myśli że po problemie

    Odpowiedz
  • 20 MILIONÓW ROCZNE szło na kilometrówki ????(2019-01-11 13:50) Zgłoś naruszenie 45

    To taniej by było zakupić Sędziom z 10 JumboJetów Boeninga klasy bizness. Jednak Polska to bogaty Kraj

    Odpowiedz
  • A Pracownicy mają kilometrówki ????(2019-01-11 13:44) Zgłoś naruszenie 32

    Za samochód ucięto ale za PKP zostaje.

    Odpowiedz
  • wredotka(2019-01-11 13:17) Zgłoś naruszenie 44

    No tak. Sędziowie chcieli dowalić obecnej władzy, podburzyli pracowników sądów. Ciekawe, czy jak idzie o podwyżki pracowników kosztem sędziów, dalej będą tak gorliwie i mocno popierać swoich pracowników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • k76(2019-01-11 09:55) Zgłoś naruszenie 91

    dziel i rządź

    Odpowiedz
  • obywatel2019(2019-01-11 07:04) Zgłoś naruszenie 153

    Premier Morawiecki co konferencja prasowa to chwali się, jakie to teraz są ogromne wpływy do budżetu dzięki PiS-owi (nie tak jak za PO), aż nie wiadomo co z pieniędzmi robić. Minister Sprawiedliwości zaś mówi, że nie ma skąd wziąć pieniędzy na podwyżki dla pracowników sądów i musi zabrać pieniądze sędziom by było dla pracowników sądów. Który z nich kłamie?

    Odpowiedz
  • wieści z rejonu(2019-01-10 22:37) Zgłoś naruszenie 163

    Tymczasem dochodzą wieści, że kilku tzw. dyrektorów sądów (dawniej: Kierowników finansowych) i prokuratur, próbuje stłamsić protesty przy pomocy nielegalnych metod i regularnego mobbingu. Jeden na przykład zamknął drzwi za pracownikami, którzy legalnie wyszli z transparentami w czasie ustawowo przysługującej każdemu pracownikowi przerwy w pracy (bał się, że strajk widać - niech strajkują, tylko po dulsku?). Inny podjął desperacką próbę poodwoływania kierowników sekretariatów. Pomijam, że próba stosowania mobbingu przeciw ludziom, którzy przestali się bać, może być gaszeniem pożaru benzyną. Rzecz w tym, że może to trwale zniszczyć kadrowo Sądy i Prokuratury. I doprowadzić do faktycznego zaprzestania sprawowania funkcji ścigania przestępstw i sprawowania wymiaru sprawiedliwości. W tej chwili straty kadrowe - zwłaszcza kluczowych pracowników, będą NIEMOŻLIWE do szybkiego odtworzenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A partyjniacy(2019-01-10 18:03) Zgłoś naruszenie 201

    .... posłowie i senatorowie ?!

    Odpowiedz
  • Tadek(2019-01-10 17:39) Zgłoś naruszenie 162

    Moze sobie posłowie zmniejszyliby i nie oszukiwał.

    Odpowiedz
  • DAF(2019-01-10 17:29) Zgłoś naruszenie 222

    Może odrazu 10.000 zł...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Baba z sądu (2019-01-10 16:16) Zgłoś naruszenie 259

    W sumie 300 zl ??? Już niedługo kolejne protesty urzedników sądowych i prokuratur. Kolejny paraliż. P. Ziobro 1000 zł i ani złotówki mniej! 

    Odpowiedz