statystyki

Unia chce walczyć z terroryzmem w sieci, ale nie wie jak

autor: Krzysztof Markowski, Magdalena Cedro18.12.2018, 07:37; Aktualizacja: 18.12.2018, 07:42
Usuwanie treści terrorystycznych online zaproponowała Komisja Europejska.

Usuwanie treści terrorystycznych online zaproponowała Komisja Europejska.źródło: ShutterStock

Kontrowersyjny projekt zapewne przepadnie w europarlamencie. Nie podoba się przedsiębiorcom ani ekspertom do spraw bezpieczeństwa.

U suwanie treści terrorystycznych online zaproponowała Komisja Europejska. Projekt rozporządzenia w tej sprawie spotkał się jednak z falą krytyki. W ocenie platform internetowych trudny do spełnienia będzie obowiązek usuwania w ciągu jednej godziny materiałów o takim charakterze. Ponadto KE zarzuca się, że w niejasny sposób zdefiniowała, czym jest propaganda terrorystyczna. Może to skutkować nadużyciami wolności słowa.

Polski rząd również zajął krytyczne stanowisko wobec propozycji Brukseli. Zastrzeżenia miały też inne kraje członkowskie. Pomimo tego projekt został przyjęty przez państwa podczas posiedzenia Rady UE na początku grudnia.

Teraz decyzję musi podjąć europarlament. Nasz rozmówca w izbie podkreśla jednak, że najprawdopodobniej nie uda się rozporządzenia przegłosować do końca tej kadencji. Komisja odpowiedzialna za sprawy wewnętrzne (LIBE) nie rozpoczęła jeszcze prac, co oznacza, że najwcześniej zajmie się projektem dopiero po przerwie świątecznej w styczniu. Na dodatek projekt KE wymaga dopracowania. A na to potrzeba czasu, którego europarlament już nie ma. W maju odbędą się bowiem wybory europejskie.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • mr_K(2018-12-18 14:23) Zgłoś naruszenie 20

    UE to ZSRR bis. Pod byle pretekstem wprowadzają ograniczenia wolności. Ciekawe kto będzie definiował treści terrorystyczne. Oczywiście za każdym razem władza - jak w każdym lewackim "raju". Ktoś nie będzie chciał przyjmować terrorystów - terroryzm - bo sieje strach przed terrorystami. UE- to najmniej wiarygodny lewacki potworek polityczny. Oby rozpadł się jak najszybciej.

    Odpowiedz
  • abcd(2018-12-18 17:40) Zgłoś naruszenie 10

    Proponuję starą metodę: prowokacja. Bomby na zamówienie, szybko, tanio i dyskretnie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane