Do kogo należy wybór adwokata z urzędu

autor: Paweł Sikora23.12.2018, 11:50; Aktualizacja: 23.12.2018, 15:52
Mężczyzna się nie poddawał. W sprzeciwie zakwestionował rozstrzygnięcie wskazując, że jego żądanie dotyczące ustanowienia innego adwokata, wskazanego w ponownym wniosku, jest uzasadnione, gdyż wynika z pisma Okręgowej Rady Adwokackiej, które zostało pominięte przy rozstrzygnięciu.

Mężczyzna się nie poddawał. W sprzeciwie zakwestionował rozstrzygnięcie wskazując, że jego żądanie dotyczące ustanowienia innego adwokata, wskazanego w ponownym wniosku, jest uzasadnione, gdyż wynika z pisma Okręgowej Rady Adwokackiej, które zostało pominięte przy rozstrzygnięciu.źródło: ShutterStock

Domaganie się zmiany imiennie wyznaczonego adwokata z urzędu, by był nim konkretny adwokat nie podlega rozstrzyganiu przez sąd. Poza tym zmiana nie znajduje ekonomicznego uzasadnienia. Może też generować wyższy poziom kosztów zastępstwa procesowego strony korzystającej z prawa pomocy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Virtus(2018-12-23 23:43) Zgłoś naruszenie 154

  I w ten prosty sposób kliki adwokackie nabijają sobie kabzę, a klienta mają w "tyle", gdyż nic od niego nie zależy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obserwator wydatków z budżetu państwa(2018-12-24 08:57) Zgłoś naruszenie 64

  Adwokat z urzędu nie przygotowuje się do sprawy i nie zawsze na nią przychodzi. Za kwadrans w sądzie dostaje 3600 zł plus vat. Niektórzy uważają, że to mało. Układ jest taki, że kolega sędzia w sprawach z adwokatem z urzędu zasądza wyższe wynagrodzenie dla "obrońcy". I sądowy interes kwitnie w imieniu prawa. Tylko nikt nie interesuje się jak pomóc petentowi - to nie jest istotą sprawy.

  Odpowiedz
 • rex(2018-12-24 10:36) Zgłoś naruszenie 61

  A u mnie na sprawie nie odezwał się wcale .

  Odpowiedz
 • Trent (2018-12-24 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  Bezstronii "Obcego" czytali?

  Odpowiedz
 • to państwo jes do niczego od stuleci(2018-12-24 15:41) Zgłoś naruszenie 20

  Adwokat z urzędu to jakaś parodia. Udawany dostęp do pomocy prawnej. Z jednej strony taka farsa a z drugiej państwo nie chce świadczenia usług prawnych na zasadach rynkowych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane