TK na 3 stycznia wyznaczył rozprawę ws. przepisów ustawy o KRS

30.11.2018, 16:38; Aktualizacja: 30.11.2018, 19:16
Jak poinformowano na stronie Trybunału sprawa ma być rozpoznana w składzie pięciu sędziów.

Jak poinformowano na stronie Trybunału sprawa ma być rozpoznana w składzie pięciu sędziów.źródło: ShutterStock

Na 3 stycznia przyszłego roku Trybunał Konstytucyjny wyznaczył rozprawę ws. przepisów ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa dotyczących sposobu powoływania sędziów - członków Rady. O terminie rozprawy poinformował w piątek TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • smutny filozof prawa(2018-12-02 16:42) Zgłoś naruszenie 101

    Wstydliwy dzień. Ukryty między Sylwestrem a Trzema Królami. W nadziei, że Naród nie patrzy. Wstydliwy dzień na wstydliwy nie-wyrok nie-organu orzekającego cośtam-cośtam przy kawie i ciasteczkach o innym nie-organie. Zgadywanie treści nie-wyroku w nie-składzie jest bezcelowe. Tak bezcelowe, jak odpowiadanie na pytania retoryczne. Zagadką jest jedno: czy nie-wyrok utrzyma się aż do zmiany władzy? Czy upadnie przy okazji któregoś z pomruków UE lub ambasadora USA?

    Odpowiedz
  • realista(2018-12-01 20:08) Zgłoś naruszenie 125

    Niekonstytucyjni "dublerzy" do akcji ! , wszak jesteście siłą posiłkową pani prezesowej w walce o niepraworządność w Polsce. Wstyd , jak można tak żyć?. w takiej pluderi prawnej.

    Odpowiedz
  • Robert(2018-12-01 10:29) Zgłoś naruszenie 915

    Nie wiem czy jest znany, ale na pewno jeśli TK orzeknie, że jest zgodny z Naszą krajową Konstytucją, to TSUE sobie może skoczyć. Nie ma szans żeby TSUE orzekł wbrew krajowej Konstytucji. Nawet niemiecki TK nie uznaje nadrzędnej roli TSUE, także niezależnie od wszystkiego, to ruch KRSu był majstersztykiem i nie zmieni tego krzyk w kraju o dublerach itp. Oczywiście zakładając pozytywne rozstrzygnięcie dla KRS, co wcale nie jest takie pewne ...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-12-01 09:54) Zgłoś naruszenie 195

    Niekonstytucyjny skład TK będzie orzekał o niekonstytucyjnym KRS - parodia prawa..........Gdzie ci uczeni prawnicy studiowali?????????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • january(2018-12-01 09:39) Zgłoś naruszenie 154

    przecie wyrok jest już znany dzisiaj ustawa jest konstytucyjna po co Przydupska ma sie tym zajmować lepiej niech siedzi w Berlinie u WolFganga

    Odpowiedz
  • pol(2018-11-30 22:20) Zgłoś naruszenie 156

    KRS wybrana ze złamaniem KONSTYTUCJI a ten TK to też ???????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-11-30 18:44) Zgłoś naruszenie 263

    Są i dublerzy i skład nie w kolejności alfabetycznej wymaganej treścią art. 38 ust. 1 ustawy z o organizacji i trybie postępowania przed TK

    Odpowiedz