statystyki

Dokąd zmierza prokuratura?

01.12.2018, 08:00
„Wspomnienia prokuratora” to książka, która w świetle obecnych standardów może uchodzić za skażoną, jako że oficyna Czytelnik wydała ją w roku 1956, a autor przedmowy, Wacław Barcikowski, zgodnie z manierą swoich czasów cytuje Bieruta oraz nie szczędzi sił, by ukazać Rudnickiego jako osobę ze wszech miar „postępową”.

„Wspomnienia prokuratora” to książka, która w świetle obecnych standardów może uchodzić za skażoną, jako że oficyna Czytelnik wydała ją w roku 1956, a autor przedmowy, Wacław Barcikowski, zgodnie z manierą swoich czasów cytuje Bieruta oraz nie szczędzi sił, by ukazać Rudnickiego jako osobę ze wszech miar „postępową”.źródło: ShutterStock

Prokurator musi czuć gniew wobec zła i to zło zwalczać nieustępliwie, ale jednocześnie być ludzkim wobec człowieka, nawet przestępcy – uważał Kazimierz Rudnicki. Ilu mamy takich dzisiaj?

U chodzący za ojca historii Herodot z Halikarnasu postrzegał czas jako zjawisko cykliczne. Uważał, że historia kołem się toczy, przeto pewne tematy i problemy wracają wciąż na nowo. Podejście to pozwalało mu z pełnym przekonaniem pisać o przeszłości na użytek współczesnych. Taka postawa wciąż kusi. Garść wyjątkowo aktualnych przemyśleń na temat roli prokuratury w demokratycznym państwie, a także zagrożeń, jakie niesie za sobą polityczne uwikłanie tego organu, znajdziemy w odrobinę dziś zapomnianych „Wspomnieniach prokuratora” autorstwa Kazimierza Rudnickiego.

Prokurator


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (3)

 • jajo.(2018-12-01 09:24) Zgłoś naruszenie 51

  Jak mówił prezes J.Kaczyński , że nie będzie rozliczeń ,sitwy i układów , kolesiostwa również , to dlaczego kłamałeś i oszukałeś społeczeństwo i twoi towarzysze z partii pis-u ,też.?!

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-12-01 08:19) Zgłoś naruszenie 40

  I tacy są ci najważniejsi. Bezwzględnie tropią zło ( PO ) i są ludzcy dla tych którzy pobłądzili ( PiS)..... 😁

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-12-01 21:31) Zgłoś naruszenie 12

  Tam , gdzie tzw. sądy ... Z tzw. adwokaturą . POd PADchę .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane