statystyki

Miotła kadrowa w prokuraturze dosięgnęła prawie wszystkich funkcyjnych

autor: Emilia Świętochowska27.11.2018, 08:50; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:30
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: ShutterStock

Około tysiąca śledczych funkcyjnych straciło stanowiska od marca 2016 r. na fali nowej polityki kadrowej „dobrej zmiany”. Łącznie po wejściu w życie reformy prokuratury ok. 90 proc. z 342 szefów jednostek rejonowych straciło posadę kierowniczą decyzją prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Miotła kadrowa dosięgnęła też wszystkich prokuratorów apelacyjnych (dziś regionalnych) oraz 44 z 45 szefów i ich zastępców w prokuraturach okręgowych. Do tego wymieniono prawie całe kierownictwo biur i departamentów dawnej Prokuratury Generalnej (obecnie Krajowej). Tak wygląda obraz rewolucji personalnej w prokuraturze za czasów Prawa i Sprawiedliwości nakreślony w raporcie stowarzyszenia „Paragraf Państwo”. Partnerami projektu są Forum Obywatelskiego Rozwoju, Inicjatywa „Wolne Sądy” i Komitet Obywatelski przy Prezydencie Lechu Wałęsie. Zaprezentowany wczoraj raport stanowi kompilację doniesień medialnych oraz informacji pozyskanych bezpośrednio od środowisk prawniczych.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Kpiarz (2018-11-27 10:05) Zgłoś naruszenie 101

  Nie uwierzę, że aż tylu prokuratorów było złych. Chyba po prostu wszystkich wymienia się na swoich..... po co.? Łatwo się domyślić... 😁

  Odpowiedz
 • wIeM(2018-11-27 10:11) Zgłoś naruszenie 60

  Piszecie nieprawdę. Oprócz Suwałk do zmian nie doszło też w Krośnie, mateczniku Piotrowicza. Proszę sprawdzić i poprawić, żeby informacja była pełna i rzetelna. To tam , gdzie znalazła zatrudnienie córka!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prokurator(2018-12-02 05:33) Zgłoś naruszenie 01

  I bardzo dobrze że sięgnęła wy czerwone ś w i n i e.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane