statystyki

Miotła kadrowa w prokuraturze dosięgnęła prawie wszystkich funkcyjnych

autor: Emilia Świętochowska27.11.2018, 08:50; Aktualizacja: 27.11.2018, 12:30
Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobroźródło: ShutterStock

Około tysiąca śledczych funkcyjnych straciło stanowiska od marca 2016 r. na fali nowej polityki kadrowej „dobrej zmiany”. Łącznie po wejściu w życie reformy prokuratury ok. 90 proc. z 342 szefów jednostek rejonowych straciło posadę kierowniczą decyzją prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Miotła kadrowa dosięgnęła też wszystkich prokuratorów apelacyjnych (dziś regionalnych) oraz 44 z 45 szefów i ich zastępców w prokuraturach okręgowych. Do tego wymieniono prawie całe kierownictwo biur i departamentów dawnej Prokuratury Generalnej (obecnie Krajowej). Tak wygląda obraz rewolucji personalnej w prokuraturze za czasów Prawa i Sprawiedliwości nakreślony w raporcie stowarzyszenia „Paragraf Państwo”. Partnerami projektu są Forum Obywatelskiego Rozwoju, Inicjatywa „Wolne Sądy” i Komitet Obywatelski przy Prezydencie Lechu Wałęsie. Zaprezentowany wczoraj raport stanowi kompilację doniesień medialnych oraz informacji pozyskanych bezpośrednio od środowisk prawniczych.


Pozostało jeszcze 0% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Kpiarz (2018-11-27 10:05) Zgłoś naruszenie 101

  Nie uwierzę, że aż tylu prokuratorów było złych. Chyba po prostu wszystkich wymienia się na swoich..... po co.? Łatwo się domyślić... 😁

  Odpowiedz
 • wIeM(2018-11-27 10:11) Zgłoś naruszenie 60

  Piszecie nieprawdę. Oprócz Suwałk do zmian nie doszło też w Krośnie, mateczniku Piotrowicza. Proszę sprawdzić i poprawić, żeby informacja była pełna i rzetelna. To tam , gdzie znalazła zatrudnienie córka!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • prokurator(2018-12-02 05:33) Zgłoś naruszenie 01

  I bardzo dobrze że sięgnęła wy czerwone ś w i n i e.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane