Zwycięzcą konkursu „Rising Stars. Prawnicy - liderzy jutra 2018” organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną i Wolters Kluwer został po raz piąty przedstawiciel palestry
Mowa o mecenasie Michale Zacharskim z kancelarii Dubois, Kosińska-Kozak i Wspólnicy. To drugi w historii konkursu mężczyzna, który go wygrał. Kapituła doceniła jego imponującą wiedzę z zakresu prawa oraz wszechstronne wykształcenie – ukończył filologię klasyczną i studia prawnicze. Wzięto również pod uwagę jego zaangażowanie w działalność pro bono i nadzwyczajne zdolności krasomówcze.
– Nie czuję się jeszcze człowiekiem sukcesu. Żeby tak było, muszę poprowadzić tysiące spraw, a ja tak naprawdę dopiero zaczynam – mówił mec. Zacharski.
Drugie miejsce przypadło z kolei Izabeli Nowackiej, legal counsel w Shell Polska, której powierzono doradztwo prawne o globalnym wymiarze dla spółek z grupy międzynarodowego koncernu.
– Obsługuję m.in. Bliski Wschód. To trudny region, który wymaga dużej pewności siebie popartej wiedzą. To niezbędne, aby druga strona, po której zasiadają mężczyźni, wysłuchała moich argumentów i je przyjęła – mówiła mec. Nowacka.
Trzeci był Tomasz Krzyżewski, dyrektor ds. prawnych w Coca-Cola HBC Polska. To jeden z najmłodszych laureatów w historii konkursu Rising Stars.
Co jego zdaniem potrzebne jest młodemu prawnikowi do osiągnięcia sukcesu?
– Szybkie prioretyzowanie swoich celów zawodowych, specjalizacja i korzystanie z każdej możliwej okazji do rozwoju – podkreślał Tomasz Krzyżewski.
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek w Warszawie, statuetki odebrało 10 laureatów konkursu wybranych z 30 nominowanych (wszystkich zgłoszeń do konkursu było 109) .
– Dzisiejsza gala odbywa się w roku szczególnym. Niedawno świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości i pewnie nie bylibyśmy jako kraj w tym miejscu, gdyby nie wybitni prawnicy. Jesteście nie tylko spadkobiercami ich myśli prawniczej, ale też pokoleniem, które będzie wpływać na przyszłość naszego kraju – mówiła do laureatów Dominika Sikora, zastępca redaktora naczelnego DGP.
Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer, podkreślał, że jak co roku kapituła stanęła przed karkołomnym zadaniem oceny życiorysów kandydatów.
– Wszystkie były naprawdę imponujące – mówił.
Zwrócił uwagę, że ten rok różni się od poprzednich, bo zgłosiło się wiele osób spoza Warszawy i prawników pracujących w przedsiębiorstwach.
Po raz drugi przyznano też nagrody specjalne pięciu prawnikom, którzy wymykają się wszelkim klasyfikacjom.
Laureaci
Michał Zacharski
Izabela Nowacka
Tomasz Krzyżewski
Jarosław Szewczyk
Paweł Bartosiewicz
Beata Bieniek-Wiera
Barbara Błach-Bujak
Dawid Kulpa
Dawid Radziszewski
Julita Mazurkiewicz
Nagrody specjalne
Michał Bohaczewski
Rafał Celej
Mariusz Olężałek
Jakub Szlachetko
Alicja Zalewska
Szczegółowe wyniki konkursu i sylwetki wszystkich uhonorowanych prawników opublikujemy jutro w tygodniku Prawnik