Kiedy kradzież jest przestępstwem? Nowe przepisy wchodzą w życie

15.11.2018, 05:50; Aktualizacja: 15.11.2018, 07:57
Nowelizacja zmieniła zasadę, zgodnie z którą określa się, czy popełniona kradzież jest jeszcze wykroczeniem czy już przestępstwem. Za wykroczenie wymierzana jest najczęściej grzywna, a za kradzież będącą przestępstwem grozi nawet do pięciu lat więzienia.

Nowelizacja zmieniła zasadę, zgodnie z którą określa się, czy popełniona kradzież jest jeszcze wykroczeniem czy już przestępstwem. Za wykroczenie wymierzana jest najczęściej grzywna, a za kradzież będącą przestępstwem grozi nawet do pięciu lat więzienia.źródło: ShutterStock

Określenie na poziomie 500 zł stałego progu, od którego kradzież przestaje być wykroczeniem, a staje się przestępstwem - przewiduje nowelizacja, która w czwartek weszła w życie. Według resortu sprawiedliwości zmiana pozwoli skuteczniej zwalczać drobne kradzieże.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • keraj(2018-11-15 13:41) Zgłoś naruszenie 01

    przychodzi złodziej do sklepu.kradnie za 100,150zł zatrzymuje go ochrona dostaje 100zł mandatu za wykroczenie i idzie do następnego sklepu odrobić straty oraz zarobić na mandat. sklepy winne mieć prawo -nie wpuszczania takiego klienta ponownie do sklepu, a złodziej otrzymać zakaz wchodzenia do tego sklepu.inaczej tego nie wyplenimy. i jeszcze jedno warto tłumaczyć kogo się okrada. sklep, szczególnie duże sieci handlowe -są ubezpieczone oraz wszystkie straty odpiszą od podatku więc za złodzieja płacimy my wszyscy czyli podatnicy. to jest tak samo jak z jeżdżeniem bez biletu - to ci którzy płacą za bilety płaca za tych co bez biletu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane