Spełniłeś świadczenie? Możesz żądać od wierzyciela pokwitowania

autor: Adam Sroga11.11.2018, 16:00; Aktualizacja: 11.11.2018, 16:46
Jeżeli wierzyciel, mimo wystawienia pokwitowania, twierdzi jednak, że świadczenie nie zostało spełnione, powinien tę okoliczność udowodnić.

Jeżeli wierzyciel, mimo wystawienia pokwitowania, twierdzi jednak, że świadczenie nie zostało spełnione, powinien tę okoliczność udowodnić.źródło: ShutterStock

Dłużnik, który spełnił swoje świadczenia na rzecz wierzyciela, ma prawo żądać od niego pokwitowania. Uprawnienie dłużnika powiązane jest z obowiązkiem wierzyciela do współdziałania przy wykonaniu zobowiązania. Granice tego obowiązku wyznacza treść zobowiązania, cel społeczno-gospodarczy, zasady współżycia społecznego oraz – o ile istnieją w tym zakresie – ustalone zwyczaje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • StAAbrA(2018-11-11 18:27) Zgłoś naruszenie 20

    Prawie wszystkie "świadczenia" , to nienależne fantasmagorie elementu kryminalnego . Należy , na dzień dobry , tzw. wierzyciela o tym powiadomić . I jego POmagierów też . I przestrzec przed konsekwencjami naruszania dóbr osobistych .

    Odpowiedz
  • sadinternetowypl(2018-11-13 12:16) Zgłoś naruszenie 01

    Wady dziale, czy usłudze mogą wyjść później. Niemniej j w większości przypadków to wierzyciele muszą skłądac pozwy o zapłatę, aby uzyskać nleżność.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane