2,5 miliona użytkowników wieczystych stanie się właścicielami gruntów

06.11.2018, 09:40; Aktualizacja: 15.12.2018, 11:39
W przypadku uregulowania całej 20-letniej opłaty jednorazowo przysługiwać będzie bonifikata, która w pierwszym roku wynosić będzie w przypadku gruntów skarbu państwa 60 proc., a w kolejnych latach obniżana będzie o 10 proc.

W przypadku uregulowania całej 20-letniej opłaty jednorazowo przysługiwać będzie bonifikata, która w pierwszym roku wynosić będzie w przypadku gruntów skarbu państwa 60 proc., a w kolejnych latach obniżana będzie o 10 proc.źródło: ShutterStock

1 stycznia 2019 r. 2,5 miliona użytkowników wieczystych stanie się właścicielami gruntów, na których znajdują się ich nieruchomości - mówił we wtorek w Radiu Wnet wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Siwy(2018-11-06 16:31) Zgłoś naruszenie 51

    Ciekawe,ile,będę musiał zaplacic jednorazowo,do,tego oplata,na,gruntach,skarbu państwa,a,ja,mam,na,gruncie,samorządu... Tak,łatwo,CPS,czuje,dojnej,kozy samorząd,się,nie,pozbedzie,dowala,taki,operat ze,głową,mala ja,np 10/tysi nie,wyczaruje,nie,wyciagnexz,Kapelusza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aaaaaa(2018-11-06 16:39) Zgłoś naruszenie 41

    W sumie to jest,dziwne od 40,lat place,to wieczyste,użytkowanie,wliczone w,czynszu,do,spółdzielni juz i jak nagle mi przyjdzie płacić za jakiś,udział,w,gruncie rzędu kilu metrów i zapłacić na 10,tys to takie,uszczęśliwia nie na,sile bo co ja,tam kartofle,posądza,może,namowie,współmieszkańców zrobimy sobie wielką szklarnię ?skoro nasz,grunt albo wynajmiemy pod kolportera

    Odpowiedz
  • właściciel mieszkania(2018-11-06 18:32) Zgłoś naruszenie 192

    To uwłaszczenie to WIELKI PIC NA WODĘ?Nic praktycznie nie zmieni się.Gruntu tego nie będzie można wydzielić.W dalszym ciągu będzie wspólny.Chodzi tylko o wyrwanie kasy od ludzi,którzy wykupili mieszkania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ad(2018-11-07 15:03) Zgłoś naruszenie 40

    A co z gruntami zdobytymi z razacym naruszeniem prawa .

    Odpowiedz
  • EWA(2018-11-07 17:52) Zgłoś naruszenie 10

    A dlaczego mieszkańcy lokali spółdzielczych mogli uzyskać własność za UŁAMECZEK wartości???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Własność ziemi(2018-11-07 22:10) Zgłoś naruszenie 10

    Nawet , gdyby po piętnastu latach nasze budynki kwalifikowały się do wyburzenia, to jako właściciele gruntu będziemy mogli nim dysponować. Wybudować nowy dom na tej ziemi albo sprzedać grunt, albo wymienić na inny. My albo nasi spadkobiercy. Niedaleko mojego domu właściciel taką transakcję wymiany przeprowadził z gminą właśnie. Otrzymał w zamian inny kawałek ziemi, a jego dawny grunt w 2015 r.objęła w posiadanie gmina ( zarządzana przez PO). Tak się robi, ale trzeba mieć "kiepełe" do interesów.

    Odpowiedz
  • ?(2018-11-08 08:42) Zgłoś naruszenie 20

    o dziwo i nikt nie strajkuje

    Odpowiedz