statystyki

Prezes TK manipuluje składem, a RPO wycofuje wniosek w sprawie Ziobry

autor: Emilia Świętochowska25.10.2018, 07:01; Aktualizacja: 25.10.2018, 07:13
Wycofanie tego wniosku nie oznacza, że TK nie zajmie się prawem o prokuraturze. W jego rejestrze wciąż znajduje się bowiem wniosek grupy senatorów Platformy Obywatelskiej, którzy kwestionują przede wszystkim połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Wycofanie tego wniosku nie oznacza, że TK nie zajmie się prawem o prokuraturze. W jego rejestrze wciąż znajduje się bowiem wniosek grupy senatorów Platformy Obywatelskiej, którzy kwestionują przede wszystkim połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny nie zbada, czy szerokie kompetencje Zbigniewa Ziobry – jako ministra sprawiedliwości, a zarazem prokuratora generalnego – naruszają ustawę zasadniczą.

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wycofał swój wniosek, w którym kwestionował kilka przepisów nowego prawa o prokuraturze przyjętego na początku 2016 r. (tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 1767). Przyczyną rezygnacji z walki przed TK jest włączenie do składu orzekającego tzw. sędziów dublerów. Z powodu doboru nieprawidłowego składu Adam Bodnar już wcześniej wycofał z trybunału także wniosek dotyczący zgodności z konstytucją wykorzystywania dowodów pozyskanych nielegalnie, w sprawie dopuszczalności materiałów podsłuchowych zdobytych przy okazji oraz przepisów przyznających rozległe uprawnienia inwigilacyjne służbom specjalnym.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • fisher(2018-10-25 07:26) Zgłoś naruszenie 6318

    wolfgangowa przybleda znow kombinuje z *********** prowadzacym ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • haha(2018-10-25 08:53) Zgłoś naruszenie 5616

    wolfgangowa dobrze ich prowadzi haha szkołe odebrała niebyle jaką od męza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-25 11:57) Zgłoś naruszenie 4515

    Manipulacje w majestacie prawa!!! Ciekawe jaką opinię zyskają orzeczenia w takich składach w UE oraz jaka twarz w UE będzie miała "prezesowa - manipulantka". TK to nie jej folwark, przyjdzie czas rozliczeń jej prezesury i niechlubne jej oblicze.........................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-10-25 19:34) Zgłoś naruszenie 269

    Ponownie się odezwał Bert...... hura........... " gdyby głupota miała skrzydła.........

    Odpowiedz
  • Zib(2018-10-25 09:52) Zgłoś naruszenie 2660

    Jakoś nie słyszałem biadoelnia lewackich mediów jak Rzepiński manipulował składem TK pod własne oczekiwania a w tym składem nieprawnie powołanym tzw nadprogramowych sędziów!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiola(2018-10-25 12:10) Zgłoś naruszenie 2551

    Bodnar - został wybrany przez lewackich polityków.... i jakoś to Bodnarowi nie przeszkadza ?

    Odpowiedz
  • adwokat(2018-10-25 17:05) Zgłoś naruszenie 2213

    "Przyczyną rezygnacji z walki przed TK jest włączenie do składu orzekającego tzw. sędziów dublerów." No i to jest prawidłowe postępowanie, bo w przyszłości będzie mniej do odkręcania wyroków wydanych przez "grono kolesi"...

    Odpowiedz
  • do ... @Bert(2018-10-26 12:37) Zgłoś naruszenie 137

    Rada … proponuje pisać o wsparcie wniosku bezpośrednio do Putna. On by przeczytał … i być może pomógł. Mógł się dogadać z Dyktatorem Erdoganem z Turcji, to może też dogadać się i z Dyktatorem GURU z Nowogrodzkiej.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-10-25 18:16) Zgłoś naruszenie 1235

    rząd powinien zastanowić się nad dalszym dotowaniem gazety POprawnej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz