statystyki

Prezes TK manipuluje składem, a RPO wycofuje wniosek w sprawie Ziobry

autor: Emilia Świętochowska25.10.2018, 07:01; Aktualizacja: 25.10.2018, 07:13
Wycofanie tego wniosku nie oznacza, że TK nie zajmie się prawem o prokuraturze. W jego rejestrze wciąż znajduje się bowiem wniosek grupy senatorów Platformy Obywatelskiej, którzy kwestionują przede wszystkim połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Wycofanie tego wniosku nie oznacza, że TK nie zajmie się prawem o prokuraturze. W jego rejestrze wciąż znajduje się bowiem wniosek grupy senatorów Platformy Obywatelskiej, którzy kwestionują przede wszystkim połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.źródło: ShutterStock

Trybunał Konstytucyjny nie zbada, czy szerokie kompetencje Zbigniewa Ziobry – jako ministra sprawiedliwości, a zarazem prokuratora generalnego – naruszają ustawę zasadniczą.

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wycofał swój wniosek, w którym kwestionował kilka przepisów nowego prawa o prokuraturze przyjętego na początku 2016 r. (tj. Dz.U. z 2017 r. poz. 1767). Przyczyną rezygnacji z walki przed TK jest włączenie do składu orzekającego tzw. sędziów dublerów. Z powodu doboru nieprawidłowego składu Adam Bodnar już wcześniej wycofał z trybunału także wniosek dotyczący zgodności z konstytucją wykorzystywania dowodów pozyskanych nielegalnie, w sprawie dopuszczalności materiałów podsłuchowych zdobytych przy okazji oraz przepisów przyznających rozległe uprawnienia inwigilacyjne służbom specjalnym.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • fisher(2018-10-25 07:26) Zgłoś naruszenie 6318

    wolfgangowa przybleda znow kombinuje z *********** prowadzacym ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • haha(2018-10-25 08:53) Zgłoś naruszenie 5616

    wolfgangowa dobrze ich prowadzi haha szkołe odebrała niebyle jaką od męza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-25 11:57) Zgłoś naruszenie 4515

    Manipulacje w majestacie prawa!!! Ciekawe jaką opinię zyskają orzeczenia w takich składach w UE oraz jaka twarz w UE będzie miała "prezesowa - manipulantka". TK to nie jej folwark, przyjdzie czas rozliczeń jej prezesury i niechlubne jej oblicze.........................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-10-25 19:34) Zgłoś naruszenie 269

    Ponownie się odezwał Bert...... hura........... " gdyby głupota miała skrzydła.........

    Odpowiedz
  • Zib(2018-10-25 09:52) Zgłoś naruszenie 2660

    Jakoś nie słyszałem biadoelnia lewackich mediów jak Rzepiński manipulował składem TK pod własne oczekiwania a w tym składem nieprawnie powołanym tzw nadprogramowych sędziów!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wiola(2018-10-25 12:10) Zgłoś naruszenie 2551

    Bodnar - został wybrany przez lewackich polityków.... i jakoś to Bodnarowi nie przeszkadza ?

    Odpowiedz
  • adwokat(2018-10-25 17:05) Zgłoś naruszenie 2213

    "Przyczyną rezygnacji z walki przed TK jest włączenie do składu orzekającego tzw. sędziów dublerów." No i to jest prawidłowe postępowanie, bo w przyszłości będzie mniej do odkręcania wyroków wydanych przez "grono kolesi"...

    Odpowiedz
  • do ... @Bert(2018-10-26 12:37) Zgłoś naruszenie 137

    Rada … proponuje pisać o wsparcie wniosku bezpośrednio do Putna. On by przeczytał … i być może pomógł. Mógł się dogadać z Dyktatorem Erdoganem z Turcji, to może też dogadać się i z Dyktatorem GURU z Nowogrodzkiej.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-10-25 18:16) Zgłoś naruszenie 1235

    rząd powinien zastanowić się nad dalszym dotowaniem gazety POprawnej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz