Duda: Jeżeli TSUE będzie działał ws. Polski w trybie natychmiastowym to będzie to dla mnie sygnał, że sprawa ma głęboki podtekst polityczny

05.10.2018, 07:42; Aktualizacja: 05.10.2018, 08:42
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Bednarczyk

Czekam spokojnie na decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE; jeżeli będę widział, że TSUE działa w sprawie reform sądownictwa w Polsce w trybie natychmiastowym, to będzie to dla mnie sygnał, że sprawa ma głęboki podtekst polityczny - oświadczył prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • przerwa śniadaniowa(2018-10-05 09:15) Zgłoś naruszenie 2210

    Duda nie zauważa wydarzeń w sądach całej europy dot. wątpliwości co do praworządności w Polsce! Nie rozumie, że TSUE będące instytucją EU działa na rzecz obywateli i potrzeby zachowania respektowania prawa wobec wszystkich obywateli Unii. Polskie Sądy są Unijne i muszą spełniać postawione im przez traktat EU wymogi. Jeżeli działania przyśpieszone mające na uwadze dobro ludzi są polityczne to tak samo polityczny jest jego wypad z małżonką do KFC i propagowanie w ten sposób śmieciowego jedzenia.

    Odpowiedz
  • pytanie(2018-10-05 09:47) Zgłoś naruszenie 1410

    Czyli jednak jak Sąd lub Trybunał orzeka szybko i sprawnie to jest źle? Bo powinien orzekać wolno i ślamazarnie?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Soba(2018-10-05 11:22) Zgłoś naruszenie 117

    Dudo orzeknij że tsue nie istnieje i po kłopocie.

    Odpowiedz
  • green(2018-10-05 11:13) Zgłoś naruszenie 1012

    pOLSKIE SADY SA W PIERWSZYM I OSTATNIM RZEDZIE polskie. Wszelkie inne dywagacje to spiewka zdrajcow ojczyzny. UE nie ma prawa wtracac sie do organizacji sadownictw krajowych - nie ma takiego przepisu w Traktacie Lizbonskim jest natomiast nigdy nie podwazony przez instytucje unijne pROTOKOL lONDYNSKI - KTORY OBOWIAZUJE.

    Odpowiedz
  • terefere(2018-10-05 14:44) Zgłoś naruszenie 65

    A pamiętasz Maliniak jak szybciutko, w nocy, podpisywałeś ustawy i zaprzysięgałeś sędziów do TK? No to dlaczego masz teraz pretensje do innych, gdy robią tak jak robiłeś to ty?

    Odpowiedz
  • obywatel(2018-10-05 17:19) Zgłoś naruszenie 34

    Bede bacznie obserwowac dzialania prezydenta. Jeżeli będę widział, że Prezydent działa w trybie natychmiastowym, to będzie to dla mnie sygnał, że sprawa ma głęboki podtekst polityczny. Będzie to dla mnie związane także z tym, kto w tym Prezydentem steruje.

    Odpowiedz
  • tomek(2018-10-05 17:33) Zgłoś naruszenie 22

    "sygnał dla mnie" a działasz pan proszę pana inaczej czy tylko na sygnał ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • as(2018-10-05 17:51) Zgłoś naruszenie 21

    baranów we władzach nie brakuje

    Odpowiedz