Kto liczył na TSUE, przeliczy się. ZUS wycofał zażalenia rozpoczynające sprawę sędziów SN

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki01.10.2018, 07:36; Aktualizacja: 01.10.2018, 08:05
Wszystko wskazuje na to, że ZUS działał w porozumieniu, a być może i z inspiracji prokuratury krajowej.

Wszystko wskazuje na to, że ZUS działał w porozumieniu, a być może i z inspiracji prokuratury krajowej.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Kto liczył na unijną interwencję w obronie praworządności w Polsce, może się rozczarować. Wszystko wskazuje na to, że Sąd Najwyższy będzie zmuszony wycofać z Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania prejudycjalne dotyczące obniżenia wieku, w jakim sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku. Powód? Jak wynika z informacji DGP, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wycofał zażalenie rozpoczynające sprawę, na tle której SN sformułował pytania do TSUE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • Mec. (2018-10-01 16:35) Zgłoś naruszenie 11

    Myślicie, że Sąd Najwyższy przejmie się taką drobnostką ?

    Odpowiedz
  • T1000(2018-10-01 15:07) Zgłoś naruszenie 97

    Spokojnie pismaki, Komisja Europejska nie wycofa swojej skargi, więc orzeczenie TSUE będzie. A na razie możecie się ścigać z Rzepą w zachwytach nad postępowaniem tego reżimu!

    Odpowiedz
  • Interes publiczny(2018-10-01 13:13) Zgłoś naruszenie 148

    Widzę tu działanie na szkodę ZUS-u oraz ewentualne nakłanianie do tego działania. Kto z ZUS-u podkłada głowę dla dobrej zmiany?

    Odpowiedz
  • ja wiem swoje(2018-10-01 12:37) Zgłoś naruszenie 1714

    Skoro SN dopuścił się bezczelnego postanowienia o zawieszeniu postępowania na podstawie art 755 kpc, to co stoi na przeszkodzie, by dalej brnąć w ten syf i uznać, że sprawa może toczyć się z urzedu pomimo cofnięcia zażalenia? Może uda się coś wywieść z art 506 kpc? A może pismo z ZUS gdzieś zaginie? :) Po co już dbać o pozory, skoro koryto znika w oczach?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • KUNEGUNDA (2018-10-01 11:51) Zgłoś naruszenie 95

    Na pewno została wymuszona

    Odpowiedz
  • Emigrant (2018-10-01 11:44) Zgłoś naruszenie 98

    Dlaczego TSUE miałby stanąć po przegranej stronie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • daaad(2018-10-01 11:21) Zgłoś naruszenie 116

    Mam nadzieję, iż kiedyś dowiemy się czy decyzja ZUS o wycofaniu była własna, czy też może ktoś ją wymusił.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ccv(2018-10-01 10:46) Zgłoś naruszenie 107

    BRAWO

    Odpowiedz
  • Prawnik(2018-10-01 10:28) Zgłoś naruszenie 910

    Umorzenie to też DECYZJA, a więc pytania mogą chyba w części być aktualne. Wydaje się, że sprawa nie jest tak jednoznaczna

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-10-01 09:10) Zgłoś naruszenie 148

    zus to zwykla ladacznica zawsze nia byla i to wszystko w temacie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2018-10-01 08:54) Zgłoś naruszenie 2211

    Uroda sztuczki prawniczej strony skarbopaństwowej (powiedzmy wprost: rządowej) jest wielka. Ale niekoniecznie musi to zmieniać zasadniczo stan rzeczy, bo: 1. TSUE nie jest związany cofnięciem pytania prawnego do SN, które było bazą zapytania do TSUE. 2. Swoje pytanie wystosowały także inne organy i sądy.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz