Od poniedziałku koniec z obowiązkowym wożeniem dowodu rejestracyjnego i polisy OC

29.09.2018, 09:27; Aktualizacja: 29.09.2018, 09:45
Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało w komunikacie, że dowód rejestracyjny w dalszym ciągu pozostaje obowiązującym dokumentem niezbędnym przy załatwianiu formalności.

Ministerstwo Cyfryzacji przypomniało w komunikacie, że dowód rejestracyjny w dalszym ciągu pozostaje obowiązującym dokumentem niezbędnym przy załatwianiu formalności.źródło: ShutterStock

Od poniedziałku kierowcy mogą już zostawić w domu dowód rejestracyjny oraz polisę OC - poinformowało ministerstwo cyfryzacji. Jak przekonuje KGP kontrole nie będą się znacznie różniły od tych, które były prowadzone do tej pory. W dalszym ciągu trzeba mieć przy sobie prawo jazdy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Brawo PiS!(2018-09-29 10:53) Zgłoś naruszenie 64

  BRAWO Rząd! wreszcie coś pozytywnego ,po co wozić tyle makulatury w dobie cyfrowej.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2018-09-29 20:05) Zgłoś naruszenie 51

  Czyli realia są takie, że nawet do najdrobniejszej stłuczki nieuniknione będzie wezwanie Policji...

  Odpowiedz
 • j.(2018-09-29 17:22) Zgłoś naruszenie 30

  Co to znaczy, że "ma bowiem obowiązek przekazania danych niezbędnych do wypłaty ubezpieczenia"? A skąd ma podać te dane, jeśli nie będzie miał przy sobie polisy? Warto by napisać tak dokładnie, do rzeczy, że np. w razie kolizji należy: po pierwsze to, po drugie tamto itd. Co jest wtedy potrzebne? Może np. numer polisy i nazwa firmy ubezpieczeniowej? A może jeszcze coś? W takim razie te dane powinniśmy mieć przy sobie np. spisane z polisy. Czy jakieś dane z dowodu rejestracyjnego też mogą być potrzebne, np. nr VIN, to w takim razie ten nr też należy wozić spisany z dowodu. A może jeszcze inaczej, np. trzeba mieć smartfona i te dane się jakoś wyszukuje w sieci na podstawie nr rejestr., chociaż nie wszędzie oczywiście jest zasięg, ale nie "ma bowiem obowiązek przekazania danych...itd.", bo z tego niewiele wynika. Ja po przeczytaniu powyższego w dalszym ciągu nie wiem, co będę musiał zrobić w przypadku kolizji w razie braku dokumentów na miejscu zdarzenia i przynajmniej jeśli będę wyjeżdżał w dalszą drogę, poza miejsce zamieszkania, to raczej wezmę dokumenty ze sobą, na wszelki wypadek, bo może się okazać, że władza zrobiła nam niedźwiedzią przysługę.

  Odpowiedz
 • jan.(2019-12-08 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  Czyli jeżeli inne służby muszą widzieć dowód przy wydaniu auta to znaczy że ustawa jest do **** .

  Odpowiedz
 • Marcin(2018-10-05 14:48) Zgłoś naruszenie 00

  może tak być w przypadku scholowania auta przez uprawnione służby - do odbioru nadal wymagane jest posiadanie dow. rej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane