Jakie skutki niesie za sobą nieobecność stron na rozprawie o rozwód?

autor: Adam Sroga30.09.2018, 12:00
obrączki, rozwód, sąd rodzinny, alimenty

Rozprawa rozwodowa odbywa się bez względu na niestawiennictwo jednej ze stronźródło: ShutterStock

Optymalnym rozwiązaniem w każdej sprawie rozwodowej jest nie tylko sytuacja, w której małżonek zajmuje określone stanowisko w sprawie, wskazując, czy zgadza się na rozwód, czy chce orzeczenia winy lub zaniechania orzekania o winie, ale również obecność obu stron na rozprawie. Pozwanemu w sprawie o rozwód może się wydawać, że swą nieobecnością przedłuży postępowanie w sprawie. Sprawa rozwodowa nie jest jednak uzależniona od aktywności pozwanego, a sąd może wydać wyrok nawet wówczas, gdy pozwany w żaden sposób nie ustosunkuje się do żądań pozwu. Z drugiej strony ustawa wymaga aktywności powoda na określonym etapie postępowania, a wobec bierności powód sam sobie szkodzi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • MarcinS(2018-09-30 16:25) Zgłoś naruszenie 11

    Przed napisaniem artykułu autor powinien przeczytać art. 177 pkt 5) kpc do końca oraz art. 431 kpc w całości. Na marginesie - właśnie takie niechlujstwo autorów powoduje tak niskie zaufanie do tekstów publikowanych w DGP.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane