Sędziowie katowickiej apelacji: Skład KRS niezgodny z Konstytucją RP

27.09.2018, 18:45; Aktualizacja: 27.09.2018, 19:02
Ostatnia z podjętych w czwartek uchwał Zgromadzenia dotyczy zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z 10 września 2018 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniach dyscyplinarnych sędziów i asesorów sądowych

Ostatnia z podjętych w czwartek uchwał Zgromadzenia dotyczy zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z 10 września 2018 r. w sprawie powołania Zespołu do spraw czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniach dyscyplinarnych sędziów i asesorów sądowychźródło: ShutterStock

Skład obecnej Krajowej Rady Sądownictwa został ukształtowany niezgodnie z konstytucją; zasiadające w niej osoby reprezentują polityków partii rządzącej – oceniło w czwartkowej uchwale Zgromadzenie Przedstawicieli Sędziów Apelacji Katowickiej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • s(2018-09-30 15:59) Zgłoś naruszenie 11

    I tacy ludzie wykonuja służbę sędziowską. Wstyd. Przypisują sobie rolę TK, organizują jakieś bunty wobec władz, zamiast robić to do czego ich konstytucja zobowiązuje. Zdelegalizować Iustitię, której istnienie obchodzi konstytucyjny zakaz przynależności sędziego do związków zawodowych.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2018-09-28 14:23) Zgłoś naruszenie 45

    Tylko patrzeć jak wstrzymają Ziemię, a ruszą Słońce

    Odpowiedz
  • logiczny(2018-09-28 14:01) Zgłoś naruszenie 107

    Jakaś masakra. To są Sędziowie, czyli osoby, które mają przestrzegać prawa. I te osoby, doskonale znające obowiązujące prawo, i doskonale wiedzące, że JEDYNYM organem mogącym stwierdzić zgodność z Konstytucją jest TK zamiast napisać skargę do TK i poczekać na wyrok, to naruszają prawo podejmując uchwały będące poza ich kompetencjami. Mogą sobie mieć zdanie prywatne na imieninach u cioci, ale jako Sędziowie mają zakaz angażowania się w politykę. Trójpodział władzy polega również na tym, że władza sądownicza STOSUJE przepisy uchwalone przez władzę ustawodawczą a nie ingeruje w zakres władzy ustawodawczej. DURA LEX SED LEX ...

    Odpowiedz
  • CykDwaZłote(2018-09-28 08:57) Zgłoś naruszenie 122

    Kolego "podatnik"! Przynajmniej nie wklejaj tego samego wpisu codziennie! Zachowaj dwudniowe przerwy! Pisz oryginalnie!

    Odpowiedz
  • eeww(2018-09-28 08:19) Zgłoś naruszenie 60

    jakie szefostwo tacy fizole wystarczy posluchac z osobna tych pa----tow i juz masz zdanie kto tam pracuje a pracuja przestepcy po roznych karach ktorzy nigdy by nie awansowali nigdzie bo to de---le

    Odpowiedz
  • 50 zł(2018-09-28 07:23) Zgłoś naruszenie 1111

    Sędziowie samozwańcy, opłacani przez podatników mających wyrażane w demokratycznych wyborach preferencje polityczne, żeby nie podporządkowywać się stanowionemu prawu wymyślają prawne wygibasy udając przy tym Trybunał Konstytucyjny. Żenada :-(

    Odpowiedz
  • Podatnik(2018-09-27 22:06) Zgłoś naruszenie 1830

    Cały ten system "sądownictwa" zbudowany na sowieckich bagnetach po 1945 r. trzeba ZAORAĆ. Cały....., wiadomo, że komuniści okopani w "sądownictwie" będę do końca się bronić.... Ci komuniści biorą pieniądze od podatników, ale jak teraz podatnicy zapytali się tych "sędziów" za co oni biorą pieniądze, to wścieklizna ich dopadła......

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • WolfHeart(2018-09-27 21:41) Zgłoś naruszenie 3220

    Nigdy w życiu nie podejrzewałem, że władzę w Polsce obejmie jakaś hybryda idei faszystowskich i komunistycznych jednocześnie. No, ale cóż - to się dzieje na naszych oczach.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Brawo PIS(2018-09-27 20:54) Zgłoś naruszenie 2542

    Panie ministrze Ziobro popierają Pana i Pana Jakiego zwykli ludzie weźcie się wreszcie porządnie za tych sędziów adwokatów radców i notariuszy. Reforma sądownictwa, notariat do gminy i pieniądze z tego na Policję, drogi, szpitale, no i uwolnić porządnie zawody prawnicze tj. brak jakiegokolwiek przymusu.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • poczują...(2018-09-27 20:32) Zgłoś naruszenie 175

    oddech Zbyszka niedługo...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-09-27 19:25) Zgłoś naruszenie 1829

    Bardzo dobrze, niech się zgłaszają ochotnicy do dyscyplinarek. Nie trzeba będzie ich szukać.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz