"Iustitia" apeluje o zgłaszanie kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego

26.09.2018, 19:47; Aktualizacja: 26.09.2018, 19:52
Sąd Najwyższy

W środę zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" zaapelował do czynnych przedstawicieli zawodów prawnych o zgłaszanie swoich kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego.źródło: ShutterStock

Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" zaapelował w środę do czynnych przedstawicieli zawodów prawnych o zgłaszanie swoich kandydatur na sędziów Sądu Najwyższego. "Pozostało dwa dni, aby zgłosić do SN osoby, które zagwarantują niezależność tej instytucji" - podkreśliła "Iustitia".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Inspektor Pracy(2018-09-27 15:23) Zgłoś naruszenie 42

  ...W szkołach RP i na studiach prawniczych powinno się uczyć młodzież ,że wszystko,dosłownie wszystko można ludziom (obywatelom) ukraść łamiąc prawo, czy nie stosując prawa ,czy to wręcz poprzez Uchwalanie Złodziejskiego prawa , przy udziale przestępczych niby nawet demokratycznych Sądów. Przykładem niech będzie wstecznie działająca gdyż z 2008r na 1998r Ustawa o Emeryturach Pomostowych kradnąca przy współudziale TK wiek emerytalny osobom które do 2008roku miały przepracowane ponad 30 lat wogole a w szkodliwych i nieb warunkach pracy nawet 25 lat pracy tylko dlatego ze na 1998rok wstecznie wyznaczonej daty nie miały 25 lat pracy. wogóle ponieważ były młodsze niż rocznik 1958 czyli Tuska. Robotnicy którzy pracowali od 15r zycia z sobotami i świętami na wszystkich zmianach w oparach np: rtęci, promo izotopów promieniotwórczych , przy pyłach i gazach wybuchowych oraz trujących , z urządzeniami niebezpiecznych napięć i bardzo wysok temp oraz wysok cisnień - i wszystkich tych naraz ..mają teraz kłopot gdyż Ich okradziono cynicznie i bezczelnie a Oni w sytuacji „każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości czyli zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy ( bez renty ani emerytury). "są zagrożeni..I TK tez to klepnął że jest OK a potem Tusk podniósł Im jeszcze o kolejne już 2 lata do 67r zycia. . Nawet Komorowski to zrozumiał tyle ze na potrzeby wyborów Rezydenckoch:......przed II turą wyborów Komorowski się obudził z letargu i nagle ogłosił-: „ .. zmieniam zdanie. Prezydent przychyla się do propozycji związków zawodowych i rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. Prezydentowi chodzi przede wszystkim o sytuację osób, które bardzo wcześnie zaczęły pracować i regularnie odprowadzają składki. To zazwyczaj ludzie starszej daty , w tym pracownicy fizyczni. Po "reformie 67" będą pracować dłużej niż osoby lepiej wykształcone, które wchodzą na rynek pracy później - tłumaczyła na łamach "Rzeczpospolitej" Irena Wóycicka, prezydencki doradca. - W ich przypadku można rozważać wprowadzenie stażu 40 lat opłacania składek jako kryterium przejścia na emeryturę przed ukończeniem 67. roku życia. W innym miejscu piszą:"Jak podkreśliła, intencją Kancelarii Prezydenta jest znalezienie rozwiązania, które pozwoli osobom o długim stażu pracy, które zaczęły pracę np. w wieku 18 lat i cały czas pracowały, przejść na emeryturę nieco wcześniej. "Aby skorzystać z nowej emerytury, trzeba było rozpocząć pracę przed ukończeniem 20 lat" - no cóż ,biedak nie chciał przyjąć do wiadomości że w tym kraju ludzie zaczynali prace składkową także w wieku 15 lat życia .”ale złodziejstwa ,tego złodziejstwa już nikt do dzisiaj nie chce odkręcić i naprawić .Nie można rozdawać po 500 zł mówiąc tym co na to pracowali ....nie ma na Wasze emerytury!

  Odpowiedz
 • :-( (2018-09-27 09:38) Zgłoś naruszenie 89

  Niestety, przy obcenym kształcie KRS szanse na ratowanie SN są żadne. Choćby zgłosili się nawet najwybitniejsi kandydaci, nie mają żadnych szans z tymi "z listy", jak mieliśmy wszyscy ostatnio okazję się przekonać. To mrzonki.

  Odpowiedz
 • martin(2018-09-27 08:07) Zgłoś naruszenie 144

  Przy poprzednim naborze też na początku nawoływali, a potem jak niektórzy na to zareagowali, to zmienili zdanie i odsądzali ich od czci i wiary za to że kandydują. A teraz znowu apelują. Gdzie tu logika i sens.

  Odpowiedz
 • Czerwona kasta czy sędziowie???(2018-09-26 22:36) Zgłoś naruszenie 169

  Teraz już dokładnie widać gdzie czerwona Kasta chce wepchnąć swoich, a gdzie niezależni sędziowie.

  Odpowiedz
 • sz(2018-09-26 21:29) Zgłoś naruszenie 2213

  Sędziowie powinni mieć zakaz przynależności do jakichkolwiek stowarzyszeń celem zagwarantowania obywatelowi orzekania przez jak najbardziej niezawisły Sąd. Co ci panowie z Iustitii robili, zastraszanie sędziów spoza Iustitii itp. działania powodują, że gdybym miał sprawę w Sądzie i mial ją sądzić osobnik z takiego stowarzyszenia to mialbym poważne wątpliwości co do jego moralnych kwalifikacji do bycia sędzią RP.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Bert(2018-09-26 20:47) Zgłoś naruszenie 1613

  a ja apeluję o delegalizację Iniurii

  Odpowiedz
 • Wiera(2018-09-26 20:41) Zgłoś naruszenie 339

  Jacyś niezrównoważeni psychicznie są ci członkowie.... Najpierw apelują o bojkot wyborów, teraz o uczestniczenie w wyborach.... Jednak koniecznie trzeba wprowadzić o ustawy o sądach powszechnych obowiązek corocznych badań psychiatrycznych.....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane