Bat na kiboli zabije amatorską piłkę: Mecze niższych klas jak imprezy masowe

autor: Tomasz Żółciak26.09.2018, 07:40; Aktualizacja: 26.09.2018, 08:36

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Mecze niższych klas rozgrywkowych będą traktowane jak imprezy masowe. Takie zmiany wkrótce zaproponuje specjalny rządowy zespół. PZPN jest na „nie”.

Oficjalnie MSWiA nie zdradza żadnych szczegółów – wiadomo jedynie, że prace są powoli finalizowane i że w ciągu kilku tygodni zaproponowane zostaną nowe przepisy w zakresie organizacji wydarzeń sportowych.

Pracuje nad nimi zespół przy Radzie Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. – W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Sportu i Turystyki i policji – podaje MSWiA.

Impulsem do podjęcia prac były wydarzenia, do jakich doszło w maju na meczu między Lechem Poznań i Legią Warszawa. Spotkanie decydujące o tytule mistrza Polski zakończyło się przed czasem ze względu na zamieszki na trybunach. Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział zaostrzenie przepisów dotyczących kwestii zabezpieczenia meczów piłkarskich.


Pozostało jeszcze 81% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane