TSUE może zdecydować o personalnych zmianach w SN. Jak zareaguje PiS?

autor: Małgorzata Kryszkiewicz, Grzegorz Osiecki25.09.2018, 07:23; Aktualizacja: 25.09.2018, 07:58
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiejźródło: ShutterStock

Obóz rządowy spodziewał się wniosku Komisji Europejskiej do TSUE. – Organizacja wymiaru sprawiedliwości jest kompetencją państw członkowskich. Nie podzielam argumentów KE, zgadzam się ze stanowiskiem rządu – mówi wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

 • StopPISSlamowi(2018-09-25 08:43) Zgłoś naruszenie 6235

  Koniec bezprawia Misiewiczów. Polacy nie wierzą, że ta pseudoreforma ma coś poprawić. Nike nie wierzy, że partia spraweidliwie osądzi siebie i nas.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • o(2018-09-25 08:30) Zgłoś naruszenie 2920

  UE to se może odczepić od nas, dlaczego nie przyp....a się do innych

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • prawnik(2018-09-25 08:15) Zgłoś naruszenie 2927

  Załóżmy, że TSUE uzna, że wolno dowolnie kształtować wiek emerytalny Sędziów - z uwzględnieniem zezwolenia na dłuższe orzekanie. Zgadnijcie, w jakim wieku emerytalnym odejdą wtedy na emeryturę "sędziowie" powołani przez PiS, gdy tylko przyjdzie inna władza? Wiek emerytalny ustalony zostanie na 40 lat jeśli najmłodszy będzie miał 41? Tego chcemy? By kolejne partie mogły kolejno mianować swoich kolesi na chwilowych Sędziów?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • abc(2018-09-25 14:39) Zgłoś naruszenie 251

  Artykuł 1 1. Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone. 2. W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym. Artykuł 2 Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-09-25 19:03) Zgłoś naruszenie 2430

  przeżyliśmy Franka Hansa przeżyjemy timermansa

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ...(2018-09-25 18:03) Zgłoś naruszenie 1911

  No nagle zaczęli się przejmować polskim sądownictwem. Ale jak szary człowiek przeżywał dramat z nieuczciwym orzekaniem to w walce o uczciwość pomoc nie nadeszła.

  Odpowiedz
 • le-vy(2018-09-25 11:58) Zgłoś naruszenie 86

  Autorzy zakładają że wyrok będzie ni po myśli PiS. Ja uważam że wyrok będzie Salomonowy i każda ze stron uzna to za swój sukces. Tak działa właśnie demokracja, że powiedzieć można co się chce i zakłada sie że ma się rację. A Sąd wyda wyrok na zasadzie "pomroczności jasnej" lub zmiany w sądownictwie to jest taki wyraz artystyczny PiSu.

  Odpowiedz
 • szkoda czasu na tą UE(2018-09-27 11:04) Zgłoś naruszenie 00

  UE i SPRAWIEDLIWOŚĆ? Hahahahaha. Typowy zestaw na oksymoron. Co ma wspólnego UE ze sprawiedliwością. Przecież ten TSUE sądzi i tak, żeby wyszło jak chcą mocodawcy tych "sędziów". Czytałem kilka wyroków, które nijak się miały do przepisów. Sędzia ma być bezstronny i uczciwy, a te warunki nie są w tym trybunale spełniane.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane