Skarga przeciwko Polsce skierowana do TSUE. Jest decyzja Komisji Europejskiej

24.09.2018, 12:15; Aktualizacja: 24.09.2018, 14:19
Skarga przeciwko Polsce skierowana do TSUE. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Skarga przeciwko Polsce skierowana do TSUE. Jest decyzja Komisji Europejskiejźródło: ShutterStock

Unijni komisarze podjęli decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE skargi przeciwko Polsce w związku z zapisami ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • Otwieram popcorn(2018-09-24 13:03) Zgłoś naruszenie 9932

    i będę oglądać jak rządowi zacznie mięknąć rura. Wstyd na cały świat.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • dexter(2018-09-24 16:03) Zgłoś naruszenie 7215

    Bedzie jak po 27:1 straszydlo placze, jaroslaw wita z kwiatami. tvpis nic o tym nie powiedza, ale za to fani uslysza ze w Obornikach kukurydza obrodzila.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-09-24 12:55) Zgłoś naruszenie 398

    Owszem, mogą zawieszać stosowanie przepisów ustawy dowolnego kraju członkowskiego na czas badania jej z traktatami wiążącymi to państwo. Chyba że TSUE orzeknie inaczej (co stanowiłoby zmianę dotychczasowego orzecznictwa).

    Odpowiedz
  • PiS-men(2018-09-24 13:03) Zgłoś naruszenie 3948

    w imieniu PiS dziękuję Komisji Europejskiej. Nic tak bardziej nie wnerwia Polaków, gdy faszyści z poza Polski, chcą ingerować w polskie sprawy. Jeszcze kilka takich pozwów i za rok PiS w wyborach samorządowych uzyska większość konstytucyjną...:)

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Seba86(2018-09-24 13:10) Zgłoś naruszenie 3212

    Dzisiejsza decyzja KE pokazuje jak w pigułce, że w demokracji liberalnej naszych czasów polityke uprawia sie przez Sądy i Trybunały - to swoista sędziokracja a nie demokracja :)

    Odpowiedz
  • Fabian(2018-09-24 13:01) Zgłoś naruszenie 2821

    Największym kuriozum dzisiejszej decyzji KE jest wniosek o zabezpieczenie z mocą wsteczną obowiązywania ustawy o SN. Należy zadać pytanie: od kiedy w naszej kulturze prawnej obowiązuje zasada działania prawa wstecz?! :) Ustawa o SN z dniem 4 lipca 2018 wywołała nieodwracalne skutki prawne. Nie da sie już przywrócić sedziów, którzy z mocy prawa przeszli w stan spoczynku. No chyba, że KE ma sposób na cofnięcie czasu i historii :D

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tylko tyle(2018-09-24 12:34) Zgłoś naruszenie 2520

    Zawieszać, to sobie mogą swoje frustracje lewackie , a nie polskie Ustawy , od tego zgodnie z Konstytucją jest TK w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Fabian(2018-09-24 12:48) Zgłoś naruszenie 2318

    Ustawa o Sądzie Najwyższym nie jest objęta prawem UE. Jakakolwiek dezycja TSUE nie jest dla Polski wiążąca prawnie.

    Odpowiedz
  • Fabian(2018-09-24 12:51) Zgłoś naruszenie 2018

    Ustawa o Sądzie Najwyższym nie jest objęta prawem UE. Jakakolwiek decyzja TSUE nie jest dla Polski wiążąca.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-09-24 12:59) Zgłoś naruszenie 206

    No i gitara!!! Fabian- znasz to.... gdyby głupota miała skrzydła......

    Odpowiedz
  • Fabian(2018-09-24 12:48) Zgłoś naruszenie 1516

    Ustawa o Sądzie Najwyższym nie jest objęta prawem UE. Jakakolwiek dezyzja TSUE nie jest dla Polski wiążąca prawnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-09-24 18:53) Zgłoś naruszenie 929

    Tego typu bezzprawna, bezczelna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski może przynieść chwilową radość zdrajcom i pozostałym umoczonym na wszystkie inne sposoby, ale to uczucie złudne. Ta skandaliczna, nie licząca się z niczym próba zarzadzania Polską z Berlina i Paryża za pośrednictwem Brukseli, tak jak to robili sowieci, raczej nie przysporzy sprzedawczykom sukcesów w żadnych z 4 zbliżających się wyborów, a przeciwnie, a to jest przecież stawką w grze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ewa(2018-09-24 18:59) Zgłoś naruszenie 716

    Polacy przeciw Polakom tak czyni PO w parlamencie Europejskim niszcząc Polskę - wstyd !

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2018-09-25 02:28) Zgłoś naruszenie 21

    Fajnie...jak wygladaja (wiekszosc !) sedziowie, ktorzy oficjalnie potwierdzili prawomocnosc ustawy polskiego Sejmu zwracajac sie do prezydenta o mozliwoscm kontynuowania pracy po 65 roku zycia?... Moze w ogiole zlikwidowac Sejm i polskie TK i niech polskie ustawy powstaja w Luksemburgu... Chyba lewaccy zwolenicy komucha Spinellego w Brukseli poszli o jeden most za daleko. Demokracja zmiecie obecne elity UE albo UE sie rozpadnie juz za niespelna rok - w maju 2019.

    Odpowiedz