Jeszcze siedmiu sędziów czeka na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy ws. wyrażenia zgody na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN i możliwość orzekania - poinformował we wtorek rzecznik SN sędzia Michał Laskowski. Według niego, decyzji prezydenta w tej sprawie można się spodziewać "na dniach".

Zespół prasowy SN poinformował we wtorek, że do Sądu Najwyższego wpłynęły postanowienia prezydenta w sprawie wyrażenia zgody na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN przez 5 sędziów.

Laskowski poinformował, że jeszcze siedmiu sędziów czeka na decyzję prezydenta ws. wyrażenia zgody na dalszą możliwości orzekania w SN. "W różny sposób osoby te wyraziły wolę dalszego orzekania. Część z tych osób zgodnie z trybem przewidzianym w ustawie, trzech sędziów natomiast w taki sposób, który nie w pełni odpowiada trybowi ustawowemu - ale wyrazili wolę dalszego orzekania powołując się na konstytucję i inne argumenty oraz złożyli oświadczenia w terminie przewidzianym w ustawie" - mówił rzecznik SN.

Zdaniem Laskowskiego, brak decyzji prezydenta może oznaczać, że "procedura w sprawie tych osób nie została zakończona, że ona trwa". Według niego, decyzji Andrzeja Dudy w tej sprawie możemy spodziewać się "na dniach".