Warszawski sąd okręgowy wystąpił do TSUE z pytaniem prejudycjalnym

06.09.2018, 17:08; Aktualizacja: 06.09.2018, 17:39
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Jak przekazała w czwartek sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, sędzia tego sądu Igor Tuleya w sprawie kryminalnej postanowił we wtorek wystąpić do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu (TSUE) z pytaniem dot. wykładni przepisów prawa unijnego.źródło: ShutterStock

Sąd Okręgowy w Warszawie wystąpił do Trybunału Sprawiedliwości UE z pytaniem prejudycjalnym dot. interpretacji prawa unijnego w zakresie niezależności postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów w Polsce. Pytanie zostało skierowane na kanwie sprawy kryminalnej.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • Natan(2018-09-10 08:57) Zgłoś naruszenie 20

    Czy Oni w tych sądach zdurnieli z tymi pytaniami do UE z byle problemem ??? Co za nieuki z tych sędziów czy Oni uczyli się Polskiego prawa czy zostali sędziami PO znajomości !!! To kompromitacja i skandal Polskiego Sądownictwa żeby ktoś obcy decydował o Polskim systemie prawnym !!!!

    Odpowiedz
  • Obywatel RP (2018-09-08 00:03) Zgłoś naruszenie 00

    Bez jaj ...

    Odpowiedz
  • Bert(2018-09-07 19:43) Zgłoś naruszenie 61

    Szanowne pismaki, napiszcie coś o rodzicach naszego bohatera, z jakiego wyfrunął gniazda, jakie odebrał wychowanie.

    Odpowiedz
  • a o tym napiszecie?(2018-09-07 16:14) Zgłoś naruszenie 113

    To postępowanie dotyczyło sprawy porywaczy ludzi, recydywistów. Generalnie niebezpiecznych osobników. Sędzia Tuleya zawiesił to postępowanie. Idąc tokiem rozumowania tego "sędziego", powinniśmy oczekiwać zawieszania WSZYSTKICH postępowań z jego udziałem. W końcu ta sprawa dotyczy praworządności w Polsce, nie jest wyjątkowa na tle innych spraw. Więc panie sędzio, zawieszaj wszystko jak leci.

    Odpowiedz
  • Olek(2018-09-07 14:03) Zgłoś naruszenie 153

    Rozgrzany sędzia wyrwał się z pytaniem...taki powinien być tytuł. I pewnie dłubał w nosie...

    Odpowiedz
  • Gary Cooper(2018-09-07 12:49) Zgłoś naruszenie 134

    Niech zdrajcy zadadzą pytanie czy Polska może być samodzielna i czy w ogóle może być Polską !!!

    Odpowiedz
  • Rambo(2018-09-07 09:21) Zgłoś naruszenie 226

    Czy ten gość w todze jest normalny ? Dlaczego władza wykonawcza nie wystąpi np. do Komisji Europejskiej z pytaniem prejudycjalnym czy można bez obawy wprowadzać reformy i spełniać obietnice wyborcze bez obawy utrącania tychże przez niezależne od nikogo i nikomu nie podlegające samowybieralne i samooceniające się sądy. Czy taka sytuacja jest w ogóle zgodna z prawem europejskim i wartościami które legły u jego podstaw ? To po pierwsze a po drugie jaki charakter i kręgosłup moralny mają sędziowie, którzy twierdzą, że ze strachu mogą wydać inny wyrok niż zgodny z własnym sumieniem ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • On(2018-09-06 22:18) Zgłoś naruszenie 254

    Po co nam sądy. Z każdym problemem latamy do sąsiada.

    Odpowiedz
  • Olo(2018-09-06 22:13) Zgłoś naruszenie 246

    Mam wrażenie, że sędzia Tuleya jest tak kompetentny jak na to wygląda... ;) ;) ;)

    Odpowiedz
  • :-)(2018-09-06 22:03) Zgłoś naruszenie 95

    Troll Bert potwierdza aktualność powiedzenia "uderz w stół a nożyce się odezwą"...

    Odpowiedz
  • Robert(2018-09-06 21:03) Zgłoś naruszenie 119

    Oj ruskie, ruskie trolle : - )

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zib(2018-09-06 19:47) Zgłoś naruszenie 3214

    Brawo - ta kompromitacja sędziego Tuleyi jest spektakularna...może jeszcze jakaś gwiazda "szlachetnej" kasty zechce się zapytać, jak bardzo niskimi kompetencjami się wykazuje?

    Odpowiedz
  • gość(2018-09-06 19:29) Zgłoś naruszenie 3616

    Sędzia Tuleya wykonał świetną robotę dla PiS! Jeszcze kilka takich pytań i TSUE zrozumie konieczność reform a właściwie zrozumieli to już dawno...

    Odpowiedz
  • wspólnota(2018-09-06 18:53) Zgłoś naruszenie 2210

    Wspólnota pyta dlaczego dla szaraka nakaz zapłaty zaliczki eksploatacyjnej sąd szybko załatwia, a dwudziestotysięczny dług prawnika koledzy sędziowie bardzo długo procedują. Podobnie długo procedują zaległości radnego z PO. Wspólnocie może braknąć pieniędzy na C.O. panowie z nadzwyczajnej kasty, a na pewno nie będziemy podnosić stawek uczciwym ludziom, aby utrzymywać pasożytów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stach(2018-09-06 18:24) Zgłoś naruszenie 2514

    Powinni jak najszybciej przewietrzyć ten sąd. Co ma ta sprawa wspólnego z traktatami unijnymi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz