SBB proponuje wykreślić z kodeksu postępowania cywilnego możliwość stosowania BTE

03.09.2018, 10:46; Aktualizacja: 03.09.2018, 10:57
BTE to specjalne, pozasądowe prawo egzekucji, stwierdzające istnienie wymagalnej wierzytelności banku wobec osoby, która bezpośrednio dokonała z nim czynności bankowej lub która była dłużnikiem banku.

BTE to specjalne, pozasądowe prawo egzekucji, stwierdzające istnienie wymagalnej wierzytelności banku wobec osoby, która bezpośrednio dokonała z nim czynności bankowej lub która była dłużnikiem banku.źródło: ShutterStock

Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" przygotowało projekt nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, który zakłada całkowite wykreślenie artykułu, na podstawie którego możliwe jest jeszcze stosowanie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego, choć został on uznany przez TK za niezgodny z konstytucją.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dobra rada(2018-09-03 11:18) Zgłoś naruszenie 52

    Zlikwidowali czy nie BTE? PiS odnotowuje same prawne sukcesy. 500 + ale nie dla biednych naszych dzieci. Kobiety biegiem brać mężów katoprawaków. M... dę pewnie obije, naubliża, dzieci tłuc będzie ala napłodzi dzieci ile się da i będzie 500 +. Przed wyjściem za mąż za PiS-mana i katoprawaka, zapoznać się z losem żony radnego Piaseckiego.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane