statystyki

Nowelizacja ustawy o odpadach. Będzie mniej papieru i formalizmu

autor: Szymon Cydzik14.08.2018, 07:48; Aktualizacja: 14.08.2018, 08:51

Możliwość dostarczania kopii zamiast oryginałów, komunikacja elektroniczna oraz rezygnacja z wzorów formularzy – to główne założenia nowelizacji ustawy o odpadach.

Do 24 lipca organizacje odzysku, firmy zajmujące się gospodarowaniem odpadami, wprowadzające na rynek pojazdy, opony, oleje smarowe, baterie, akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz opakowania musiały zarejestrować się w bazie danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami (potocznie zwaną bazą danych o odpadach – BDO). Została ona utworzona przez Ministerstwo Środowiska w styczniu, a podmioty podlegające wpisowi miały sześć miesięcy, by złożyć wniosek o rejestrację. Wczoraj w bazie było wpisanych prawie 62 tys. podmiotów, wiele kolejnych czeka w kolejce.

Ponieważ problem dotyczy dużej liczby firm z wielu branż i rodzi wiele biurokratycznych obowiązków, resort przygotował projekt mający ułatwić im życie. Zakłada on m.in. informowanie o założeniu konta w rejestrze oraz nadanym loginie i haśle drogą elektroniczną. Dotąd starostowie robili to listownie.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane