KRS opublikowała listę kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego. Do Izby Cywilnej zgłosiło się 30 kandydatów, Izby Dyscyplinarnej - 92, Izby Karnej - 7, a Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - 65.

Jeden z sędziów nie wskazał w zgłoszeniu do której Izby kandyduje. Wśród kandydatów do Izby Dyscyplinarnej znalazł się m.in. sędzia TK Mariusz Muszyński.

Pod koniec czerwca opublikowane zostało obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach sędziego w SN. Czytaliśmy w nim, że do objęcia są łącznie 44 wakaty sędziowskie. Warto pamiętać, że według ustawy o SN, każda osoba, która spełnia warunki do objęcia stanowiska sędziego SN, może zgłosić swoją kandydaturę KRS w terminie miesiąca od obwieszczenia.

Reklama

Do objęcia przewidzianych jest siedem wolnych stanowisk w Izbie Cywilnej SN. W Izbie Karnej SN wolne jest jedno stanowisko. W Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych przewidziano 20 stanowisk do obsadzenia, a w Izbie Dyscyplinarnej 16 stanowisk.

Pełna lista nazwisk które trafiły do KRS opublikowana została pod adresem http://www.krs.pl/admin/files//bip/20180802151217322.pdf