Prawie 200 chętnych do SN

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.08.2018, 07:31; Aktualizacja: 02.08.2018, 08:32
Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarna

Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarnaźródło: ShutterStock

Dziś Krajowa Rada Sądownictwa ujawni personalia ubiegających się o stanowiska sędziego Sądu Najwyższego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wśród nich znajduje się Mariusz Muszyński, dziś orzekający w Trybunale Konstytucyjnym, zaliczany do grona sędziów dublerów. Typowany jest na prezesa Izby Dyscyplinarnej.

Póki co wiadomo, że do konkursu zgłosiło się 198 osób, w tym 71 sędziów. Co ciekawe, najwięcej aplikacji pochodzi od sędziów rejonowych, tych bowiem zgłosiło się aż 24. Drugim najliczniej reprezentowanym zawodem są radcowie prawni (45 zgłoszeń), a pierwszą trójkę zamykają adwokaci (34 zgłoszenia). Z kolei prokuratorów, wbrew temu, co na początku sugerowano, o stanowisko stara się niewielu, bo zaledwie 13.

Nadal największym zainteresowaniem cieszy się Izba Dyscyplinarna. Chce w niej orzekać aż 91 uczestników konkursu. Tutaj również prym wiodą sędziowie, których do oceny występków kolegów chętnych jest aż 36, w tym 18 rejonowych.


Pozostało 16% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane