Rynek zamówień publicznych czekają poważne zmiany

autor: Sławomir Wikariak31.07.2018, 07:30; Aktualizacja: 31.07.2018, 08:45
Odbiór koncepcji jest pozytywny i mam tu na myśli nie tylko opinie takich ciał, jak Rada Zamówień Publicznych, ale też samych zamawiających i wykonawców, z którymi spotykaliśmy się w wielu miejscach w Polsce.

Odbiór koncepcji jest pozytywny i mam tu na myśli nie tylko opinie takich ciał, jak Rada Zamówień Publicznych, ale też samych zamawiających i wykonawców, z którymi spotykaliśmy się w wielu miejscach w Polsce.źródło: ShutterStock

Czy tańsze zamówienia powinny być udzielane w procedurach przetargowych, jak nakłonić firmy, zwłaszcza małe i średnie, by chciały składać oferty, co zrobić, by kontrole nie sprowadzały się jedynie do wyłapywania błędów formalnych – na te pytania szukali odpowiedzi uczestnicy debaty zorganizowanej przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej.

Jak przebiegają konsultacje koncepcji reformy zamówień publicznych w Polsce?

Jadwiga Emilewicz

Rozpoczynając konsultacje koncepcji nowego systemu zamówień publicznych, postawiliśmy przed sobą trzy cele. Pierwszy to przebicie się do świadomości społecznej z przekazem, że reforma ta ma znaczący wpływ na polską gospodarkę. Jej znaczenie jest nie do przecenienia. W ubiegłym roku środki wydane na zamówienia publiczne stanowiły ok. 8 proc. PKB, co oznacza, że jest to realnie jeden z największych zasobów kapitału inwestycyjnego. Jeśli więc myślimy o zwiększaniu poziomu inwestycji, zwłaszcza tych ukierunkowanych, które mają czemuś służyć w gospodarce, to właśnie tu jest najwięcej pieniędzy. I administracja ma realny wpływ na to, w jaki sposób te pieniądze zostaną wydane.


Pozostało 94% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane