statystyki

Powtórka z bezprawia w Sejmie

autor: Patryk Słowik31.07.2018, 09:08; Aktualizacja: 31.07.2018, 10:04
Dostrzegam raczej, że chodzi jedynie o to, by zamiast wszechwładzy Kaczyńskiego nastała wszechwładza Schetyny (lub kogoś innego, kto akurat będzie liderem opozycji). Politykom nie chodzi o rządy prawa. Jak by się nie zaklinali, chodzi im tylko o to, by to oni rządzili.

Dostrzegam raczej, że chodzi jedynie o to, by zamiast wszechwładzy Kaczyńskiego nastała wszechwładza Schetyny (lub kogoś innego, kto akurat będzie liderem opozycji). Politykom nie chodzi o rządy prawa. Jak by się nie zaklinali, chodzi im tylko o to, by to oni rządzili.źródło: ShutterStock

Z łamania prawa przez obecnie rządzących nie można wysnuwać usprawiedliwienia dla równie bezprawnych działań ich następców.

O statnie dni to kolejny festiwal łamania konstytucji oraz niszczenia trójpodziału władzy. Większość parlamentarna jest wulgarna. Uważa, że jak się dominuje w Sejmie i Senacie, można przegłosować to, że czerń to biel, a biel to czerń. Przykład? Kolejna już nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, podpisana przez prezydenta, zawiera błędne odesłanie do przepisu, który w ogóle w ustawie nie występuje. Senatorowie o tym wiedzieli jeszcze przed głosowaniem, więc sprawa wydawała się prosta – wystarczy wnieść poprawkę i odesłać ustawę Sejmowi. Ale miało być szybko, więc tego nie zrobili. Przegłosowali bubel prawny, a potem rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek przekonywała, że błąd nie jest istotny. I że ustawa z tak małym mankamentem jest pełnowartościowa.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Kpiarz (2018-07-31 10:50) Zgłoś naruszenie 12

  W planach był paraliż Wymiaru Sprawiedliwości, i jest.!!! Pytanie jedynie się rodzi - po co.??? Czyżby Sądy, wraz z SN i TK były przygotowywane na na wielkie i wiekopomne wydażenie o ogromnym znaczeniu.??? Na przyszłe wybory, ma się rozumieć.!!!

  Odpowiedz
 • Autor(2018-07-31 16:16) Zgłoś naruszenie 00

  Samochwała w kącie stała i tak o sobie opowiadała...... Stefek Burczymucha to brat samochwały. Wymiar Sprawiedliwości się nie przemęczał od bardzo dawna. Za to dobrą kasę brali. Paru uczciwych nie zmieni tego. Oko za oko, ząb za ząb to marzenia sprawiedliwych. Normalnie jak ty mi ząb to ja ci szczękę połamie i parę zębów wybije - tak się zachowują ludzie skrzywdzeni - i to nas czeka panie P. Słowik.

  Odpowiedz
 • PoczekamyZobaczymy(2018-07-31 17:49) Zgłoś naruszenie 00

  "...Z łamania prawa przez obecnie rządzących nie można wysnuwać usprawiedliwienia dla równie bezprawnych działań ich następców..." CZYŻBY? Jak mówi Pismo Święte: gwałt niech się gwałtem odciska! A kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Reakcja to akcja o tej samej sile, ale skierowana w przeciwną stronę. Jeszcze jakieś "dobre przykłady na przyszłość"?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane