Sposób na starego rodzica? Ubezwłasnowolnienie

autor: Karolina Nowakowska12.07.2018, 07:00; Aktualizacja: 12.07.2018, 10:55
W sumie tylko w 2017 roku ubezwłasnowolniono 4 788 osób powyżej 60. roku życia. Liczba ta stanowiła 54,7 proc. wszystkich ubezwłasnowolnień całkowitych.

W sumie tylko w 2017 roku ubezwłasnowolniono 4 788 osób powyżej 60. roku życia. Liczba ta stanowiła 54,7 proc. wszystkich ubezwłasnowolnień całkowitych.źródło: ShutterStock

Lawinowo przybywa wniosków o ubezwłasnowolnienie starszych osób. W większości przypadków sądy przychylają się do wniosków i orzekają całkowitą niezdolność do czynności prawnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • emeryt(2018-07-12 11:26) Zgłoś naruszenie 1713

    Błąd! Proponowałbym eutanazję! Młodym ludziom tylko kasa się należy . Zresztą państwo pod rządami wygląda też tragicznie, waloryzację za 2018 rok już zjadła inflacja - a zatem nie jest to eutanazja starcza w majestacie rządów prawa PIS...................

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • -więc nie załujcie.(2018-07-12 11:57) Zgłoś naruszenie 182

    Znam kiedyś jeszcze młodych rodziców którzy uczyli własne dzieci jak wyciagać bezczelnie kase od dziadków ,Potem i Oni sie zestarzeli i jak myslicie czego uczą Ich dzieci swoje dzieci? ---Ta sytuacja sie tam powtarza od trzeciego pokolenia -więc nie załujcie. Ryba gnije od głowy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-07-12 12:24) Zgłoś naruszenie 2015

    Przepraszam bardzo ale większość z tych "Starców" wg Tuska czy POsła Gadowskiego powinna być jeszcze zatrudniona do 67r zycia a nie włóczyć się po uniwersytetach trzeciego wieku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gosc(2018-07-12 14:10) Zgłoś naruszenie 127

    Niestety tacy ludzie to dno, sami będą starzy i ich dzieci zrobią to samo bo tak są i będą nauczeni, to są katolicy.

    Odpowiedz
  • Ula(2018-07-13 06:08) Zgłoś naruszenie 60

    Myślisz, ze ateiści są inni? Jak wychowasz, tak masz.

    Odpowiedz
  • abs(2018-07-13 09:39) Zgłoś naruszenie 11

    Onegdaj- starych spychano ze stromej skały... i po problemie.

    Odpowiedz
  • obumieranie mozgu na starosc i dreczenie umeczonyc(2018-07-13 12:24) Zgłoś naruszenie 31

    moja mama oszalala, stracila rozum, blagalam o pomoc lekarza rodzinnego, pytalam o ubezwlasnowolnienie, mowil ze to niemozliwe bo mama odpowiada logicznie, meka trwala ponad 10 lat, lekarz sugerowal aby mama poszla do psychiatry to dostanie leki uspokajajace i choroby psyhiczne ja nekajace nie beda tak dokuczliwe dla otoczenia, ale taka wizyta i przyjmowanie lekow tylko dobrowolne, mama absolutnie nie chciala chodzic do lekarzy, zeby otrzymac diagnoze robila zdjecia jej ran i lecialam do przychodni po pomoc i leki.... chora psychicznie szalejaca kobieta zanim zmarla w wieku 93 lat, dorpowadzila do depresji kilka osob, roztrwonila majatek ( rozdala obcym) a mieszkanie to totalna ruina.... ale nie mozna bylo jej ubezwlasnowolnic! kto tego nie przezyl ten nie wie co to znaczy jak jedna wariatka wykancza cale swoje otoczenie.

    Odpowiedz