statystyki

Brak chętnych do leczenia zębów nocą. Samorządy nie korzystają z konkursów

autor: Agata Szczepańska11.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.07.2018, 09:29
Zwraca jednak uwagę, że obecnie z tych świadczeń korzystają również pacjenci, którzy się do nich nie kwalifikują, ale nie chcą czekać w kolejce do normalnej przychodni. Podobnie zresztą, jak ma to miejsce w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Zwraca jednak uwagę, że obecnie z tych świadczeń korzystają również pacjenci, którzy się do nich nie kwalifikują, ale nie chcą czekać w kolejce do normalnej przychodni. Podobnie zresztą, jak ma to miejsce w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.źródło: ShutterStock

Jedna placówka w Małopolsce, dwie w woj. łódzkim i trzy w Wielkopolsce – tak wygląda dostęp do nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. W większości pozostałych regionów nie jest lepiej. Choć NFZ podwyższa stawki, zainteresowanych konkursami wciąż brakuje.

W województwie świętokrzyskim funkcjonują dwie placówki doraźnej opieki stomatologicznej. Od kwietnia ubiegłego roku tamtejszy NFZ pięciokrotnie ogłaszał postępowanie konkursowe. Nie wpłynęły na nie – poza dwoma świadczeniodawcami z Buska-Zdroju i Starachowic, wyłonionymi w pierwszym postępowaniu – żadne oferty. Obecnie trwa kolejny, szósty już konkurs.

W maju konkursy zakończyły się w Małopolsce. Ogłoszono trzy postępowania, na trzy obszary. Złożono jedną ofertę, została wybrana do realizacji świadczeń w Tarnowie, od 1 lipca. Do udzielania ich na pozostałych dwóch obszarach (obejmujących m.in. Kraków i Nowy Sącz) nikt się nie zgłosił.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane