statystyki

Brak chętnych do leczenia zębów nocą. Samorządy nie korzystają z konkursów

autor: Agata Szczepańska11.07.2018, 07:32; Aktualizacja: 11.07.2018, 09:29
Zwraca jednak uwagę, że obecnie z tych świadczeń korzystają również pacjenci, którzy się do nich nie kwalifikują, ale nie chcą czekać w kolejce do normalnej przychodni. Podobnie zresztą, jak ma to miejsce w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.

Zwraca jednak uwagę, że obecnie z tych świadczeń korzystają również pacjenci, którzy się do nich nie kwalifikują, ale nie chcą czekać w kolejce do normalnej przychodni. Podobnie zresztą, jak ma to miejsce w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej.źródło: ShutterStock

Jedna placówka w Małopolsce, dwie w woj. łódzkim i trzy w Wielkopolsce – tak wygląda dostęp do nocnej i świątecznej pomocy stomatologicznej. W większości pozostałych regionów nie jest lepiej. Choć NFZ podwyższa stawki, zainteresowanych konkursami wciąż brakuje.

W województwie świętokrzyskim funkcjonują dwie placówki doraźnej opieki stomatologicznej. Od kwietnia ubiegłego roku tamtejszy NFZ pięciokrotnie ogłaszał postępowanie konkursowe. Nie wpłynęły na nie – poza dwoma świadczeniodawcami z Buska-Zdroju i Starachowic, wyłonionymi w pierwszym postępowaniu – żadne oferty. Obecnie trwa kolejny, szósty już konkurs.

W maju konkursy zakończyły się w Małopolsce. Ogłoszono trzy postępowania, na trzy obszary. Złożono jedną ofertę, została wybrana do realizacji świadczeń w Tarnowie, od 1 lipca. Do udzielania ich na pozostałych dwóch obszarach (obejmujących m.in. Kraków i Nowy Sącz) nikt się nie zgłosił.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane