statystyki

Nieoczekiwana zmiana miejsc w prokuraturze

autor: Emilia Świętochowska05.07.2018, 07:17; Aktualizacja: 05.07.2018, 07:45
Najpierw za opowieść o trudnych warunkach pracy w jednostce na Mokotowie wytoczono mu dyscyplinarkę, potem PK zagroziła mu procesem sądowym o ochronę dóbr osobistych za surową ocenę finansowych przywilejów, z których korzysta prokuratorska centrala (zwłaszcza skali dodatków mieszkaniowych i zwrotów kosztów przejazdów).

Najpierw za opowieść o trudnych warunkach pracy w jednostce na Mokotowie wytoczono mu dyscyplinarkę, potem PK zagroziła mu procesem sądowym o ochronę dóbr osobistych za surową ocenę finansowych przywilejów, z których korzysta prokuratorska centrala (zwłaszcza skali dodatków mieszkaniowych i zwrotów kosztów przejazdów).źródło: ShutterStock

 Krzysztof Parchimowicz, główna twarz prokuratorskiej opozycji w dobie dobrej zmiany, dostał tymczasowy awans. Od kilku dni nie pracuje już w jednostce rejonowej na Mokotowie, ale dwa szczeble wyżej.

– W poniedziałek zaskoczony szef przyniósł mi decyzję zastępcy prokuratora krajowego Krzysztofa Sieraka o delegowaniu mnie do Prokuratury Regionalnej w Warszawie do 1 listopada – mówi DGP Parchimowicz. Zaznacza, że nikt nie pytał go, czy zgadza się na przenosiny. Przejściowy awans nie będzie też oznaczał dla niego gratyfikacji finansowej. – W ciągu dwóch lat po raz czwarty zmieniono mój zakres obowiązków. Ciągle zaczynam coś od nowa. A w wieku 60 lat oczekuję stabilizacji – dodaje.

Warszawska prokuratura regionalna wyspecjalizowała się w dużych sprawach dotyczących skomplikowanych nadużyć i wyłudzeń podatkowych. Parchimowicz trafi do kluczowego wydziału przestępczości finansowej i skarbowej, gdzie m.in. przejmie prowadzenie kilku śledztw po prokuratorze, którego skierowano do zespołu zajmującego się badaniem afery GetBacku. – Stało się tak, że prokurator podejrzewany o sprzyjanie mafii vatowskiej będzie prowadził śledztwa dot. karuzel podatkowych i wyłudzenia zwrotu VAT – ironizuje Parchimowicz.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane