statystyki

Nieoczekiwana zmiana miejsc w prokuraturze

autor: Emilia Świętochowska05.07.2018, 07:17; Aktualizacja: 05.07.2018, 07:45
Najpierw za opowieść o trudnych warunkach pracy w jednostce na Mokotowie wytoczono mu dyscyplinarkę, potem PK zagroziła mu procesem sądowym o ochronę dóbr osobistych za surową ocenę finansowych przywilejów, z których korzysta prokuratorska centrala (zwłaszcza skali dodatków mieszkaniowych i zwrotów kosztów przejazdów).

Najpierw za opowieść o trudnych warunkach pracy w jednostce na Mokotowie wytoczono mu dyscyplinarkę, potem PK zagroziła mu procesem sądowym o ochronę dóbr osobistych za surową ocenę finansowych przywilejów, z których korzysta prokuratorska centrala (zwłaszcza skali dodatków mieszkaniowych i zwrotów kosztów przejazdów).źródło: ShutterStock

 Krzysztof Parchimowicz, główna twarz prokuratorskiej opozycji w dobie dobrej zmiany, dostał tymczasowy awans. Od kilku dni nie pracuje już w jednostce rejonowej na Mokotowie, ale dwa szczeble wyżej.

– W poniedziałek zaskoczony szef przyniósł mi decyzję zastępcy prokuratora krajowego Krzysztofa Sieraka o delegowaniu mnie do Prokuratury Regionalnej w Warszawie do 1 listopada – mówi DGP Parchimowicz. Zaznacza, że nikt nie pytał go, czy zgadza się na przenosiny. Przejściowy awans nie będzie też oznaczał dla niego gratyfikacji finansowej. – W ciągu dwóch lat po raz czwarty zmieniono mój zakres obowiązków. Ciągle zaczynam coś od nowa. A w wieku 60 lat oczekuję stabilizacji – dodaje.

Warszawska prokuratura regionalna wyspecjalizowała się w dużych sprawach dotyczących skomplikowanych nadużyć i wyłudzeń podatkowych. Parchimowicz trafi do kluczowego wydziału przestępczości finansowej i skarbowej, gdzie m.in. przejmie prowadzenie kilku śledztw po prokuratorze, którego skierowano do zespołu zajmującego się badaniem afery GetBacku. – Stało się tak, że prokurator podejrzewany o sprzyjanie mafii vatowskiej będzie prowadził śledztwa dot. karuzel podatkowych i wyłudzenia zwrotu VAT – ironizuje Parchimowicz.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane