Jedlak: Gorący tydzień dla sądownictwa. Co zyskamy na wojnie o sądy?

autor: Krzysztof Jedlak01.07.2018, 19:38; Aktualizacja: 04.07.2018, 14:26
Sąd Najwyższy w Warszawie

Sąd Najwyższy w Warszawieźródło: ShutterStock

Zaczyna się tydzień, w którym w sądownictwie i wokół niego bardzo wiele będzie się działo. To będą kolejne polityczne, wyzwalające wiele emocji bitwy. Pył jednak opadnie. Wojna o sądy niedługo dobiegnie końca. Z coraz większą siłą i natarczywością powracać będzie pytanie o to, co uzyskaliśmy w zamian.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • Bert(2018-07-01 20:19) Zgłoś naruszenie 1217

    Im mniej towarzyszy Szmaciaków w sądach, tym lepiej

    Odpowiedz
  • Wot (2018-07-01 23:07) Zgłoś naruszenie 156

    Im więcej Piotrowicz ów tym bliżej PRL. O to chodzi suwerenowi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-07-02 08:15) Zgłoś naruszenie 92

    Co zyskamy? Jako Polska - nic. Kilka osób, które dostaną stołki cośtam zyskają. Zapewne chwilowo. Partia, która to uchwaliła, też myśli, że coś zyska. Ci, którzy jej nie ufają, uważają, że zyska samowładną kontrolę ważności wyborów - czyli możliwość ich fałszowania. Ja nie uważam, by było partia i rząd chciały fałszować wybory. Partia i rząd raczej nie chcą mieć żadnych ograniczeń we władzy. W efekcie zamiast sprawowania władzy, gonią za zwalczaniem ułudy o rzekomej potrzebie ograniczeń. Zauważyli, że w "elektryce kraju" korki wyskakują. Ale zamiast modernizować "instalację elektryczną kraju", wykręcają bezpieczniki, zastępują korki sztywnym lutowaniem, by nie sygnalizowały problemu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • :((2018-07-02 08:35) Zgłoś naruszenie 52

    Od 2015 roku dowiadujemy się jeszcze jednego, jak słabe struktury państwa stworzyliśmy, skoro można tak łatwo je zlikwidować, zmienić, przeobrazić...

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-07-02 08:47) Zgłoś naruszenie 17

    Przypominam ze Tusk twierdząc iz ma demokratyczny mandat także zmieniał prawo wg mnie metoda dokonana i przypomnę panu znamienne słowa TK które Sędziów czego nie zauważył jego skład także się dotyczą a dotyczyło to wazności Ustawy (wstecznie wprowadzonej) o emeryturach Pomostowych i jej zapisów:! ….”Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".......a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..pytam się jako Inspektor ... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-” Tymczasem to Pan Kaczyński udowodnił Im ,że Oni tez są z innej epoki.--hahhaaaa

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krokoo(2018-07-02 18:15) Zgłoś naruszenie 11

    "Otrzymaliśmy pozbawioną autorytetu Krajową Radę Sądownictwa", czyżby zdaniem autora tekstu poprzednia KRS posiadała autorytet? Środowisko sędziowskie było wobec poprzedniej KRS bardzo krytyczne, reprezentowała ona tylko fragment (fragmencik) świata sędziowskiego. O Żurku i kilku jego kolegach w ogóle lepiej nie wspominać... Jedno jest pewne, polski wymiar sprawiedliwości wymaga dogłębnych zmian, takich by nigdy w przyszłości jakiś kolejny pan Rzepliński nie stawiał partyjnych drogowskazów ponad sprawiedliwość orzekania.

    Odpowiedz
  • S_Q(2018-07-03 12:37) Zgłoś naruszenie 10

    Ja czegoś chyba nie rozumiem... kadencja wg. Konstytucji RP trwa 6 lat, nie może zostać skrócona, dodatkowo Sędziowie SN są nieusuwalni - zgodnie z K RP. Więc jak do cholery w ogóle można mówić, że z godnie z jakąś ustawą o emeryturze w SN, sędziowie mają obowiązek przejść na emeryturę... jak ustawa może stać ponad K RP, która akurat w tym przypadku jest zupełnie jasna i precyzyjna.

    Odpowiedz