Premier: Otwieramy możliwości przekształcenia użytkowania wieczystego we własność dla 2,5 mln Polaków

30.06.2018, 15:15; Aktualizacja: 30.06.2018, 16:08
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Podkarpackim Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Darek Delmanowicz

Mam nadzieję, że nasze prace wkrótce doprowadzą do przyjęcia przez parlament ustawy o zamianie użytkowania wieczystego na pełną własność; otwieramy taką możliwość dla 2,5 mln obywateli Polski - poinformował w sobotę w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • emeryt(2018-07-02 09:27) Zgłoś naruszenie 10

    juz place 20 lat i jeszcze 20 lat tylko ze tego nie doczekam barany jedne

    Odpowiedz
  • Ada(2018-07-01 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    Dokładnie. Podatek od nieruchomości to zupełnie inna opłata niż WUG. Ja płacę i jedno i drugie, a tak zostanie mi sam podatek.

    Odpowiedz
  • Zwykłe (2018-07-01 10:45) Zgłoś naruszenie 10

    .... nabijanie kasy państwowej oraz nachapanie się bogaczy.

    Odpowiedz
  • Palikotok(2018-07-01 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    Zmieni się tylko opłatę za użytkowanie wieczyste na podatek od nieruchomosci. Kasa musi się zgadzać! Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, czyż nie genialna konstrukcja prawna? To jest dopiero relikt przeszłości na fundamentach z betonu. Pytanie komu ma służyć podtrzymywanie tej wydmuszki, z pewnością nie właścicielom!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2018-07-01 08:15) Zgłoś naruszenie 30

    Wieczyste użytkowanie - relikt komunizmu wywodzący się ze starożytnego Rzymu, ale czego chcieć od "historyka", który wczoraj w Rzeszowie powiedział, że Polacy obronili świat przed hitleryzmem.

    Odpowiedz
  • asdf(2018-07-01 00:03) Zgłoś naruszenie 52

    tak naprawdę to wyciągają kasę z góry i odbierają ją samorządom, nic się nie zmienia, tylko więcej kasy do rozdawania za głosy w wyborach

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-06-30 22:20) Zgłoś naruszenie 91

    ps. Czy pamiętacie, która to z kolei akcja przekształcania użytkowania wieczystego we własność? Co kilka lat jakieś takie uwłaszczenie wypada. Akurat to jest mało atrakcyjne finansowo na tle poprzednich.

    Odpowiedz
  • I(2018-06-30 20:49) Zgłoś naruszenie 30

    pANIE morawiecki to juz znamy z poprzedniej kadencij ustawa jest ale skoro PO nie wygrałóteraz PIS powinien zapoznac sie z ustawąalej działąćaby po wykupie mieszkan nie płacic czynszu tylko gminie podatek raz w roku od ułąmkowego metrazu mieszkania pytanie tylko kto ma pierwszy wystąpic czy gmina która obecnie pobiera harytatywny podatek pomimo księ wieczystej wykupionym gruntem pod blokiem aktem notarialnym ,czy SPM zrobic weryfikacje tych mieszkancói od chwili wykupu rozliczyc sie z funduszu remontowego i udziałów w spm OTO OCZEKUJEMY OD OBECNEGO RZĄ€ABY DOKONCZYŁTĄ€ŚTAWĘÓĄ DOPROWADZIŁĄDO OSZUSTWA MIESZKANCÓ PŁACĄĆNADAL CO MIESIĄĆSPM CZYNSZ

    Odpowiedz
  • Seba(2018-06-30 18:45) Zgłoś naruszenie 70

    za 20 lat płacenia nadal! a jak nie dożyjesz, to spadnie na spadkobierców, albo na nabywców???I pewnie jeszcze od początku!?

    Odpowiedz
  • Aleks(2018-06-30 17:51) Zgłoś naruszenie 24

    Czas najwyższy. Tylko w Polsce taki dziwny twór się tak długo utrzymał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opd(2018-06-30 16:29) Zgłoś naruszenie 51

    Tak a rząd za mnie zapłaci jeśli nie dziękuję.

    Odpowiedz