Jak zabezpieczyć majątek wspólny na wypadek upadłości konsumenckiej małżonka?

22.06.2018, 18:00
Postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wydawane jest przez wydział gospodarczy do spraw upadłości, który działa w strukturze sądu rejonowego.

Postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej wydawane jest przez wydział gospodarczy do spraw upadłości, który działa w strukturze sądu rejonowego.źródło: ShutterStock

Polskie przepisy przewidują możliwość złożenia wniosku o upadłość konsumencką przez oboje małżonków lub przez każdego z nich osobna. Ogłoszenie upadłości choćby jednego z małżonków powoduje powstanie rozdzielności majątkowej, a majątek wspólny wchodzi w skład masy upadłości. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej ma zatem istotny wpływ na majątek wspólny małżonków. Czy ich dorobek można zabezpieczyć przed utratą?

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Panie Premierze-zdradzę Wam- jak żyć?-(2018-06-22 23:36) Zgłoś naruszenie 10

  -- za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? ..."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każda z „kas” daje prawie każdą ilość ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. A Wy to patologia mająca jaką tam karte na MO. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić uwzględniając alimenty.......Pamietajcie ,kredytu to zmartwienie wierzyciela! Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek dłużny zapisujecie temu czy poprzedniemu Rządowi który to wszystko toleruje/--najlepiej Donaldowi Tuskowi!albo Komorowi.

  Odpowiedz
 • Spółdzielca(2018-06-24 10:49) Zgłoś naruszenie 00

  Kolektywizm się u nas nie przyjął. W organizacjach powyżej 30-40 członków większość jest bierna na zasadzie "ja nie mam na nic wpływu", a to już prosta droga do utworzenia synektury za pomocą układu złożonego z "królika" i "znajomych królika".

  Odpowiedz
 • stary kawaler(2018-06-22 22:08) Zgłoś naruszenie 00

  No i co? Warto się żynić? Ha, ha, ha!

  Odpowiedz
 • sędzia "od upadłości"(2018-06-23 00:11) Zgłoś naruszenie 00

  Dawno nie czytałam już takich bzdur. Co to za - pożal się Boże - fachowiec od dezinformacji pisał ten artykuł? Nie znacie prawidłowej nazwy wydziałów, które zajmują się upadłością konsumencką? Małżonkowie mogą złożyć wniosek wspólnie? - czy wy w ogóle wiecie, o czym piszecie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane