Straż Marszałkowska z większymi uprawnieniami. Wchodzą w życie nowe przepisy

20.05.2018, 09:40; Aktualizacja: 20.05.2018, 09:54
SM jest komórką organizacyjną Kancelarii Sejmu, Marszałek Sejmu określa, w drodze zarządzenia, organizację wewnętrzną, szczegółowy tryb działania Straży oraz zakres zadań realizowanych na rzecz Straży przez Kancelarię Sejmu.

SM jest komórką organizacyjną Kancelarii Sejmu, Marszałek Sejmu określa, w drodze zarządzenia, organizację wewnętrzną, szczegółowy tryb działania Straży oraz zakres zadań realizowanych na rzecz Straży przez Kancelarię Sejmu.źródło: ShutterStock

Wzrost zatrudnienie w Straży Marszałkowskiej o 130 osób, nowe uprawnienia m.in. do użycia przymusu bezpośredniego a także szerszy zakres zadań ochronnych zakłada ustawa o Straży Marszałkowskiej, które weszła w życie w niedzielę 20 maja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • dexter(2018-05-20 13:23) Zgłoś naruszenie 262

    pisobolszewiki sie boja.

    Odpowiedz
  • Marek112(2018-05-20 18:24) Zgłoś naruszenie 130

    Każdy totalitaryzm rozbudowuje resorty siłowe i zwiększa kary ,historia się powtarza .

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-05-20 21:16) Zgłoś naruszenie 110

    Jak oni się boją Suwerena. Czyli nas.

    Odpowiedz
  • Nie wiedziałem, ...(2018-05-20 16:15) Zgłoś naruszenie 91

    … ale Znajomy Warszawiak poinformował mnie, że na Wiejskiej jest teraz DOM DYKTATURY PIS-Bolszewików. Rodzi się pytanie dla Polaków … PIS ponad PRAWEM, … PRAWO ponad PIS … ??? Odpowiedź jest prosta i znana coraz większej liczbie Polaków …. dopóty tak będzie, dopóki "ULICA" nie wywiezie PIS-Bolszewików na ŚMIETNIK HISTORII.

    Odpowiedz
  • Zbulwersowana(2018-05-20 11:05) Zgłoś naruszenie 82

    Brawo!!! Teraz juz chyba zaden lobbysta nie przecisnie sie do poslow. Bo chyba oto chodzi??? NIE??? Nie oto??? Posadek dla swoich zabraklo??? A skad pieniadze na ich uposazenia??? Przeciez KASA pusta, dla inwalidow po 500 nie ma!!! Cos mi tu brzydko pachnie!!! Co nowy RZAD to administracja pecznieje jak ten kleszcz co się przyssal!!!

    Odpowiedz
  • romek(2018-05-20 18:35) Zgłoś naruszenie 81

    To nie jest już moja Polska. Teraz nawet cicho o zakończeniu II wojny śwaitowej, za to głośno o pseudo pisobohaterach. Pozostaje pytanie - jak obecni przegrają wybory - czy będą w stanie oddać władzę. Oceniam, wymieniam poglądy opisuję - to co każdy obywatel robi w demokratycznym państwie. Ciekawe kiedy za wpisy tematycznie inne niż tvppis będą pukać o 6 rano do komentujących. Czekam. Będę pierwszy naprawdę polityczny.

    Odpowiedz
  • zaskoczony(2018-05-20 22:28) Zgłoś naruszenie 220

    Jeden wielki bełkot ! Kto tutaj komentuje?! Czuby?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej Tomasz Sobolewski.(2019-01-07 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Komu podlega Straż Marszałkowska Sejmu, jeżeli osoba pełniąca Urząd Marszałka Sejmu jest przestępcą? I nie powinna mieć pod sobą służb mundurowych, bo jest to niedopuszczalne!

    Odpowiedz