Ograniczenia w egzekucji przeciwko rolnikowi. Komornik może być zobowiązany do umorzenia postępowania

20.05.2018, 08:00
Z prowadzeniem gospodarstwa rolnego wiąże się konieczność zaciągania zobowiązań.

Z prowadzeniem gospodarstwa rolnego wiąże się konieczność zaciągania zobowiązań.źródło: ShutterStock

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości zawiera szczegółowe wyliczenie składników majątku, które w razie skierowania egzekucji sądowej przeciwko rolnikowi nie będą mogły być zajęte przez sądowy organ egzekucyjny celem zaspokojenia należności wierzycieli . Ustawodawca do katalogu składników gospodarstwa rolnego niezbędnych do jego prowadzenia zalicza szereg elementów. Warunkiem zastosowania ograniczeń egzekucji przewidzianych rozporządzeniem jest okoliczność, aby było to gospodarstwo prowadzone przez rolnika.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2018-05-20 16:23) Zgłoś naruszenie 08

  Przejście na wyższy POziom jumy ; odejście od prymitywnego zachapania wszystkiego , co tylko się da - przez komornika , opędzlowanie fantów za psi grosz .... i rozliczenie kwoty realnopodobmej POmiędzy towarzystwo ... A w to miejsce , powolne , i długotrwałe grillowanie chłopa - żywogotówkowo , z dalszym zadłużaniem włącznie - a następnie , po latach , płynne przejście na garnek kolejnego chłopskiego pokolenia ... Bo w końcu mafia nie będzie , tych buraków , albo innych kartofli ... No , chyba , że komuś działeczka przecudnej urody (ale "zaniedbana" i "niedoinwestowana" ...) , w kaprawe oczęta wpadnie ...

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-05-20 14:22) Zgłoś naruszenie 82

  Brawo, panie Generalny Prokuratorze. Trzeba wspomóc rolników. No bo nie dość że zaorać i posiać muszą, a to kupa rpboty. To na dodatel zebrać trzeba i sprzedać. Nie zawdze tyle urośnie żeby starczyło na nowe auto dla syna, a tu ten wredny handlarz ze sklepu ze środkami ochrony roślin i nawozami coś tam bredzi o pieniądzach jakby to że są szkodniki a ziemia nie za bardzo urodzajna było winą rolnika. Zapomina krwiopijca że rolnik nie od tego jest by za wszystko płacić..!!! I dlatego Rząd muso chronić rolników. ( być może porzucą PSL i zagłosują na PiS.???)

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-05-20 10:50) Zgłoś naruszenie 181

  I wszystko fajnie... O ile nie jesteś tym, który ma pecha zawrzeć umowę z rolnikiem, który ani myśli Ci spłacić długu. Nie zapłacę Ci i figę mi zrobisz - bo jestem rolnikiem. Efekt? Za rolników dłużników zapłacą uczciwi - którym znów trudniej będzie zawrzeć inną umowę niż taką, w której strona będzie domagać się gotówka do ręki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane