Prezydent Andrzej Duda podał datę referendum konstytucyjnego

03.05.2018, 14:38; Aktualizacja: 03.05.2018, 16:17
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Dudaźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Złożę w Senacie wniosek, aby referendum konsultacyjne ws. konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. Apeluję o obecność na referendum, w którym wszyscy Polacy będą mogli wypowiedzieć się, co do swojej wizji przyszłego ustroju Polski - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • ubawiony (2018-05-03 16:07) Zgłoś naruszenie 92

    W nocy urny będzie pilnował prokurator Piotrowicz

    Odpowiedz
  • darijo (2018-05-03 16:14) Zgłoś naruszenie 84

    Pierwszy Łamach Konstytucji.!!! jak on śmie coś mówić o zmianie, chanba!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-05-03 17:07) Zgłoś naruszenie 71

    O ile obowiązująca w Polsce Konstytucja byłaby nieefektywna, to pomysł zmian prawdopodobnie miałby sens, ale tak nie jest. Pomysł "referendum" wyabstrahowanego od Konstytucji w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest "numerologią" i próbą "gry" na uczuciach patriotycznych Polaków. Andrzej Duda nie tylko narusza Konstytucję, ale także proponuje obywatelom pytanie czy chcą zniszczenia fragmentów Konstytucji czy całej uchwaleniem "nowej", więc zachęca obywateli do naruszeń Konstytucji w wykonaniu P. i S., nie pozostawiając im większego wyboru. Był czas gdy tak zwana PFN szkalowała sędziów za sprzeciw wobec niekonstytucyjnych projektów P. i S. "Pomysły" nawiązywały do nieefektywnych wysiłków propagandy w Polsce w latach 1944-45 do 1989 roku. Pytanie "merytoryczne", o które postuluje Andrzej Duda czy w Konstytucji powinien być zapis, według którego w sytuacji sprzeczności prawa unijnego z prawem polskim, decydowałoby polskie prawo, właściwie jest zbędny. Z Konstytucji Rzeczypospolitej wynika, że w Polsce obowiązuje prawo unijne. Czyli nic o nas bez Konstytucji. Wątpliwej próby troska o suwerenność przyczyniłaby się w wizji Andrzeja Dudy do niszczenia konstytucyjnego sensu obowiązywania prawa, co w pragmatyce funkcjonowania państwa zabezpiecza suwerenność.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • qwerty(2018-05-03 15:29) Zgłoś naruszenie 53

    Czy sprawiedliwośc SPOŁECZNA służąca jako wytrych do DYSKRYMINOWANIA zniknie i zostanie zastapiona SPRAWIEDLIWOŚCIĄ ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-05-03 19:32) Zgłoś naruszenie 21

    Urząd tzw. prezydenta , w POlsce , trzeba zlikwidować - zanim agentura dopasuje nową konstytucję do tych 300 mld , które POtem będą się mnożyć , jak te króliki ...

    Odpowiedz
  • Ula(2018-05-04 08:05) Zgłoś naruszenie 10

    Kogo interesuje jakieś referendum konsultacyjne? Ilu Polakow zrozumie takie pytania przed konstytucyjne? Referendum powinno dotyczyć juz przedstawionego tekstu z uprzednim szeroko rozpowszechnionym uzasadnieniem. Ja nie pójdę na referendum.

    Odpowiedz
  • Adamaj(2018-05-04 12:37) Zgłoś naruszenie 11

    W całym artykule nie pada ani jeden argument przemawiający za celowościa. No chyba ze agenda leży na biurku jednego..

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-05-04 07:59) Zgłoś naruszenie 11

    A dajcież wy mi święty spokój! Nie mam zamiaru uczestniczyć w tym informacyjnym rozpytaniu za wiele milionów złotych. Przynajmniej długopisów Komisji oszczędzę.

    Odpowiedz
  • Janusz Mur(2018-05-04 22:50) Zgłoś naruszenie 10

    No to trzeba będzie zapisać w nowej konstytucji że w pewnych warunkach będzie można wyłączać Konstytucję lub ją łamać bez konsekwencji . Po za tym po co komu konstytucja jak się nie przestrzega jej zapisów . Może w ogóle znieść konstytucję .

    Odpowiedz