Skarga nadzwyczajna nie podlega negocjacjom

autor: Patryk Słowik24.04.2018, 07:25; Aktualizacja: 24.04.2018, 07:51
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda nie ma nic przeciwko dyskusji o szczegółach dotyczących nowej instytucji, ale nie zgodzi się na jej likwidację w imię porozumienia między polskim rządem a Komisją Europejską.

– Nie sądzę, żeby Komisja Europejska miała prawo domagać się tak daleko idących zmian w polskim prawie. To jest suwerenne prawo Polski – stwierdził w RMF FM szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Zarazem nie wykluczył, że możliwa jest nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym (Dz.U. z 2018 r. poz. 5), jeśli w związku ze stosowaniem skargi nadzwyczajnej pojawiłyby się wątpliwości interpretacyjne.

Eksperci już teraz informują o pierwszych trudnościach. Związane one będą przede wszystkim z szerokim dostępem do nowego środka, a co za tym idzie – ogromną liczbą skarg, które zaczynają zalewać prokuratora generalnego i rzecznika praw obywatelskich (o pierwszych ponad 400 wnioskach informowaliśmy we wczorajszym wydaniu).


Pozostało 37% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

 • Inspektor Pracy-Skarga Nadz..na o POmste do Nieba(2018-04-25 07:16) Zgłoś naruszenie 71

  .....A ja chciałem się oficjalnie w imieniu wszystkich zatrudnionych od bardzo , bardzo młodych lat ,bez ferii ,wakacji ,POSKARŻYĆ i zapytać --POlityczną oraz PISowską klase partyjną. ….....jak to się dzieje ,że .Macie pieniądze na dzieci (bardzo dobrze) ale czy godzi się okradać robotnika (nie płacąc Jemu należnych tantiemów emerytalnych -na zachodzie jest 40 lat pracy) - a rozdawać rzekomo potrzebującym?) . Robotnicy tacy za komuny zatrudnieni w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych mający nawet po 1000 dni nadgodzin. Robotnicy zatrudnieni przy rtęci ,promieniowaniu izotopowym— żródłach promien, niebezpicz napięciach ,ciśnieniach ,temp ,gazach i pyłach wybuchowych, hałasie ,itp itp często równocześnie w tych wszystkich warunkach zostali okradzieni wstecznie Ustawą POmostową (czytaj POdmostową) która zadziałała w 2008r na 1998r,odbierając nawet tym co mieli już więcej niż 15 lat w ówczesnych warunkach szkodliwych i nieb wg RRM tylko dlatego że byli młodsi wiekiem i nie mogli mieć jeszcze w 1998r , 25lat pracy ,okradzionych dodatkowo przelicznikiem kapitału początkowego, mają rzekomo otrzymać uwaga : rekompensaty ale pod warunkiem o ironio, że dożyją nowego dla Nich wieku 65 lat emerytalnego pamiętając, że te rekompensaty faktycznie są fundowane z pieniędzy tych co nie dożyją - o zgrozo . Robotnicy tacy pytają się Was klaso Polityczna każdego stronnictwa i Sądowa --gdzie Wasz uczciwość i przyzwoitość!

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • prawnikus(2018-04-24 14:43) Zgłoś naruszenie 43

  Liczby świadczą tylko o tym jak niezwykle sprawiedliwe były wyroki naszych niezawisłych togerów.

  Odpowiedz
 • szkoda slow(2018-04-24 08:19) Zgłoś naruszenie 33

  pod zyrandolem bez zmian dalej plota glupoty i co i mowia ze unia im przeszkadza alez tam sie towarzystwo zebralo ze trudo sie polapac w ich mysleniu po co oni tam wogole sa zaorac bez wyprowadzki

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-04-25 07:12) Zgłoś naruszenie 02

  ..........A ja chciałem się oficjalnie w imieniu wszystkich zatrudnionych od bardzo , bardzo młodych lat ,bez ferii ,wakacji --POlityczną oraz PISowską klase partyjną. ….....jak to się dzieje ,że .Macie pieniądze na dzieci (bardzo dobrze) ale czy godzi się okradać robotnika (nie płacąc Jemu należnych tantiemów emerytalnych -na zachodzie jest 40 lat pracy) - a rozdawać rzekomo potrzebującym?) . Robotnicy tacy za komuny zatrudnieni w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych mający nawet po 1000 dni nadgodzin. Robotnicy zatrudnieni przy rtęci ,promieniowaniu izotopowym— żródłach promien, niebezpicz napięciach ,cisnieniach ,temp ,gazach i pyłach wybuchowych, hałasie ,itp itp często równocześnie w tych wszystkich warunkach zostali okradzieni wstecznie Ustawą POmostową (czytaj POdmostową) która zadziałała w 2008r na 1998r,odbierając nawet tym co mieli już więcej niż 15 lat w ówczesnych warunkach szkodliwych i nieb wg RRM tylko dlatego że byli młodsi wiekiemi nie mogli mieć 25 lat pracy ,okradzionych dodatkowo przelicznikiem kapitału początkowego ,mają rzekomo otrzymać uwaga : rekompensaty ale pod warunkiem o ironio, że dożyją nowego dla Nich wieku 65 lat emerytalnego pamiętając, że te rekompensaty faktycznie są fundowane z pieniędzy tych co nie dożyją - o zgrozo . Robotnicy tacy pytają się Was klaso Polityczna każdego stronnictwa i Sądowa --gdzie Wasz uczciwość i przyzwoitość!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane