Policja nie zatrzyma prawa jazdy w związku ze stanem wyższej konieczności. Sejm uchwalił nowe przepisy

12.04.2018, 19:33; Aktualizacja: 12.04.2018, 19:58
Posłowie wydłużyli także z 14 do 21 dni czas, w jakim starosta będzie musiał zdecydować, czy zatrzyma prawo jazdy.

Posłowie wydłużyli także z 14 do 21 dni czas, w jakim starosta będzie musiał zdecydować, czy zatrzyma prawo jazdy.źródło: ShutterStock

Sejm uchwalił w czwartek senacką nowelę Prawa o ruchu drogowym pozwalającą na niezatrzymanie prawa jazdy po przekroczeniu prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym w związku ze stanem wyższej konieczności.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Kpiarz (2018-04-13 08:44) Zgłoś naruszenie 122

  @Dziadek... Ratowanie zagrożonego życia, to nie jaja. Miałem wątpliwą przyjemnośćwieźć ofiarę wypadku z przeciętą tętnicą. Policjanci pojechali za mną pod szpital. Gdy zerknęli do auta, to pomimo idiotycznych przepisów do głowy im nie przyszło zatrzymywać mi prawo jazdy. Po prostu normani ludzie. A ten przepis jest dla tych co trafią na inych.!!!

  Odpowiedz
 • Temp(2018-04-13 09:21) Zgłoś naruszenie 65

  Drogi Narodzie. Ja kwestionuję sam fakt zatrzymania prawa jazdy przez Policję. Nie ona go wydaje nie nie powinna na takich zasadach zatrzymywać za przekroczenie prędkości. Jeżeli żyjemy w normalnym państwie to niech Policja kieruje sprawę do Sądu i w wyniku wyroku Sądu prawo jazdy jest zatrzymane.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dziadek(2018-04-12 21:36) Zgłoś naruszenie 511

  Bardzo przepraszam, ale takie prawo to są jaja! Proszę wytłumaczyć jak to udowodnić ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • FDSFD(2018-04-13 18:02) Zgłoś naruszenie 24

  ZNOWU RÓWNI I RÓWNIEJSI!!TA GŁUPIA PARTIA KACZYŃSKIEGO, WPROWADZA CDHAOS I PRAWNY I MORALNY!!

  Odpowiedz
 • garu(2018-05-30 06:52) Zgłoś naruszenie 10

  ...jednym z najczęściej zmienianych przepisów ostatnio to te jak zwykle o VAT i teraz o ruchu drogowym ......i teraz policja zatrzyma obywatela i będzie chciała zabrać prawko a cwaniaczek powie że jechał do szpitala bo go boli głowa i być może to udar he ......i co pan młodszy antyprespirant od razu oceni że to stan wyższej konieczności !! ...a nawet jak pójdziemy do sądu to żaden biegły nie wykluczy takiej właśnie możliwości że było podejrzenie udaru. Zaraz po kontroli cwaniaczek podjedzie do szpitala na izbę przyjęć z tym bólem głowy a tu wyjdzie nic i już z problem z głowy. W przypadku politikierów czy inne maści gangsterów to w ogóle nie będzie trzeba kombinować

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane