To nie koniec reformy sądownictwa. Sejm przyjął kolejne zmiany

12.04.2018, 19:03; Aktualizacja: 12.04.2018, 19:26
Nowela wprowadza dwustopniową procedurę konsultacji przy odwołaniu prezesa lub wiceprezesa sądu. Według uchwalonych przepisów, minister sprawiedliwości najpierw zasięga opinii kolegium sądu, a jeżeli ta jest negatywna - zwraca się do KRS.

Nowela wprowadza dwustopniową procedurę konsultacji przy odwołaniu prezesa lub wiceprezesa sądu. Według uchwalonych przepisów, minister sprawiedliwości najpierw zasięga opinii kolegium sądu, a jeżeli ta jest negatywna - zwraca się do KRS.źródło: ShutterStock

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustaw: o ustroju sądów powszechnych, SN i o KRS autorstwa PiS. Zmiany zakładają m.in., że pierwsze posiedzenie KRS po zwolnieniu stanowiska przewodniczącego Rady może zwołać najstarszy wiekiem członek KRS będący sędzią lub sędzią w stanie spoczynku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • jas(2018-04-12 19:44) Zgłoś naruszenie 921

    brawo sejm

    Odpowiedz
  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-04-12 19:54) Zgłoś naruszenie 1211

    Nie można nie zauważyć, że niekonstytucyjna "KRS" w projekcie P. i S. jako nieformalna grupa nie mieści się w obowiązującym w Polsce prawie. Pomysł, aby najstarszy wiekiem sędzia w nieformalnej grupie zwołał posiedzenie nieformalnej grupy może w jednym przypadku mógłby mieć sens, gdyby rozwiązał grupę. Nie wiadomo, dlaczego P. i S. wyabstrahowuje się z konstytucyjnego funkcjonowania w parlamencie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane