Jechał pijany motorowerem, więc nie ma już szansy na wtórnik prawa jazdy kat. B

14.04.2018, 16:30; Aktualizacja: 14.04.2018, 16:37
Pewien kierowca został uznany wyrokiem sądu rejonowego za winnego zarzutu kierowania motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Pewien kierowca został uznany wyrokiem sądu rejonowego za winnego zarzutu kierowania motorowerem, będąc w stanie nietrzeźwości.źródło: ShutterStock

W sytuacji, gdy kierowcę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych z wyłączeniem kategorii B – a zatem także AM, A1, A2 lub A - niedozwolone jest wydanie lub zwrot zatrzymanego prawa jazdy, a także przywrócenie uprawnienia w zakresie prawa jazdy kategorii B – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2018-04-26 03:51) Zgłoś naruszenie 00

    I to jest przepis do zmiany! Sądy często pozostawiają oskarżonym uprawnienie do kierowania określonymi pojazdami, np. na samochody osobowe, gdy jechał motorowerem ( bo musi dojeżdżać do pracy lub wozić do lekarza czy szkoły członków rodziny z terenów wiejskich) lub ciężarowe, gdy jechał samochodem osobowym (a jest zawodowym kierowcą i to jest jego jedyny dochód, a stan nietrzeźwości nie był znaczny. Przeciez przy pijanych rowerzystach nie można orzec zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a czasami aż się prosi! Przywołany przepis niweluje orzeczenia sądu i bezdusznie krzywdzi ludzi. Minimalny okres zakazu przy skazaniu to 3 lata! Do tego dochodzi czas potrzebny na ponowne uzyskanie prawa jazdy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane