O tym jak to spadkobiercy po bohaterze Tadeuszu Malinowskim musieli udowadniać, że spadek jest im należny [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti06.04.2018, 07:04; Aktualizacja: 06.04.2018, 13:18
Warszawska Starówka

Nie bierze się też pod uwagę, że komuna zabrała gen. Malinowskiemu wszystko – stopień, obywatelstwo, majątek. Na szczęście nie zabrała honoru. I my tego honoru będziemy bronić.źródło: ShutterStock

Im władza więcej mówi o patriotyzmie, wartościach, tym bardziej chce zapomnieć o naszym dziadku. Najlepiej, by go nie było w historii. A jeśli już, to bez tych wszystkich nieruchomości – mówi Adam Robiński w wywiadzie dla Magdaleny Rigamonti.

Generał Tadeusz Malinowski... Mój dziadek. Nie tylko mój. Nas jest piętnaścioro.

Spadkobierców?

Wnuków. Od lat prowadzimy batalię z państwem. I taką mamy obserwację, że im władza bardziej konserwatywna, więcej mówiąca o patriotyzmie, bohaterstwie, narodowych wartościach, tym bardziej chce zapomnieć o naszym dziadku. Najlepiej, by go nie było w historii, żeby się nie zasłużył dla Polski. A jeśli już, to przynajmniej bez tych wszystkich nieruchomości. Bo już wiemy, że oddawać własności to państwo nie lubi.

Oddało bardzo dużo.

Jesteśmy bardzo ciekawym przypadkiem w tym zamieszaniu reprywatyzacyjnym. Państwu i sądom nie przeszkadzali prawnicy legitymujący się pełnomocnictwami od osób, które – gdyby żyły – miałyby po 120 lat albo i więcej. W kontekście reprywatyzacji mówi się o nadużyciach, oszustwach, naciąganiu prawa. W naszej sprawie też to występuje, tylko że w tym wypadku to państwo polskie pozwala sobie na nadużycia oraz naciąganie prawa. I świadomie z tego korzysta... Wobec bohatera narodowego są wytaczane państwowe armaty i robi się wszystko, by nieruchomości, które mu się bezspornie należały, a dziś należą się jego spadkobiercom, nie zostały zwrócone.

Generał Malinowski nie żyje od 1980 r. 


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • 7(2018-04-06 16:50) Zgłoś naruszenie 00

  niech się martwią ci którzy bawili się w te deale ... druga kwestią jest pozyskanie danych przez fiskusa dotyczaca transakcji ... z giełd polskich być może dadza rade a z zagranicznych już chyba nie bardzo ... wiec to takie wymachiwanie szabelką i sianie postrachu ... jeszcze trochę czasu upłynie jak us będą mieli narzędzia i kadre która to ogarnia ... obecnie to nie zabardzo ogarniają vat np. vat moss ale już sama wizja ze cos tam dłubią na niektórych fraudziarzy działa paraliżująco ...

  Odpowiedz
 • zagubionywemgleiciemnosci(2018-04-06 19:27) Zgłoś naruszenie 10

  Kto nie musi udowadniac,ze nalezy mu sie spadek?

  Odpowiedz
 • hehehe(2018-07-01 08:02) Zgłoś naruszenie 10

  Ja też mogę się przyznać, że jestem wnuczką dziadka tego pana... Poproszę o spadek, bo jeśli nie to powiem, że państwo chce mnie oszukać... Adam Robiński chciałby chyba, żeby państwo polskie przyszło do niego i spytało czy zechce przyjąć spadek po dziadku, i że ustalono właśnie piętnaścioro spadkobierców!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane