statystyki

O tym jak to spadkobiercy po bohaterze Tadeuszu Malinowskim musieli udowadniać, że spadek jest im należny [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti06.04.2018, 07:04; Aktualizacja: 06.04.2018, 13:18
Warszawska Starówka

Nie bierze się też pod uwagę, że komuna zabrała gen. Malinowskiemu wszystko – stopień, obywatelstwo, majątek. Na szczęście nie zabrała honoru. I my tego honoru będziemy bronić.źródło: ShutterStock

Im władza więcej mówi o patriotyzmie, wartościach, tym bardziej chce zapomnieć o naszym dziadku. Najlepiej, by go nie było w historii. A jeśli już, to bez tych wszystkich nieruchomości – mówi Adam Robiński w wywiadzie dla Magdaleny Rigamonti.

Generał Tadeusz Malinowski... Mój dziadek. Nie tylko mój. Nas jest piętnaścioro.

Spadkobierców?

Wnuków. Od lat prowadzimy batalię z państwem. I taką mamy obserwację, że im władza bardziej konserwatywna, więcej mówiąca o patriotyzmie, bohaterstwie, narodowych wartościach, tym bardziej chce zapomnieć o naszym dziadku. Najlepiej, by go nie było w historii, żeby się nie zasłużył dla Polski. A jeśli już, to przynajmniej bez tych wszystkich nieruchomości. Bo już wiemy, że oddawać własności to państwo nie lubi.

Oddało bardzo dużo.

Jesteśmy bardzo ciekawym przypadkiem w tym zamieszaniu reprywatyzacyjnym. Państwu i sądom nie przeszkadzali prawnicy legitymujący się pełnomocnictwami od osób, które – gdyby żyły – miałyby po 120 lat albo i więcej. W kontekście reprywatyzacji mówi się o nadużyciach, oszustwach, naciąganiu prawa. W naszej sprawie też to występuje, tylko że w tym wypadku to państwo polskie pozwala sobie na nadużycia oraz naciąganie prawa. I świadomie z tego korzysta... Wobec bohatera narodowego są wytaczane państwowe armaty i robi się wszystko, by nieruchomości, które mu się bezspornie należały, a dziś należą się jego spadkobiercom, nie zostały zwrócone.

Generał Malinowski nie żyje od 1980 r. 


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • zagubionywemgleiciemnosci(2018-04-06 19:27) Zgłoś naruszenie 10

  Kto nie musi udowadniac,ze nalezy mu sie spadek?

  Odpowiedz
 • hehehe(2018-07-01 08:02) Zgłoś naruszenie 10

  Ja też mogę się przyznać, że jestem wnuczką dziadka tego pana... Poproszę o spadek, bo jeśli nie to powiem, że państwo chce mnie oszukać... Adam Robiński chciałby chyba, żeby państwo polskie przyszło do niego i spytało czy zechce przyjąć spadek po dziadku, i że ustalono właśnie piętnaścioro spadkobierców!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 7(2018-04-06 16:50) Zgłoś naruszenie 00

  niech się martwią ci którzy bawili się w te deale ... druga kwestią jest pozyskanie danych przez fiskusa dotyczaca transakcji ... z giełd polskich być może dadza rade a z zagranicznych już chyba nie bardzo ... wiec to takie wymachiwanie szabelką i sianie postrachu ... jeszcze trochę czasu upłynie jak us będą mieli narzędzia i kadre która to ogarnia ... obecnie to nie zabardzo ogarniają vat np. vat moss ale już sama wizja ze cos tam dłubią na niektórych fraudziarzy działa paraliżująco ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane