Kończy się czteroletnia batalia o Prawo łowieckie. Kto może mówić o zwycięstwie?

24.03.2018, 07:10; Aktualizacja: 24.03.2018, 08:28
Nowe prawo łowieckie, które trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, przede wszystkim wzmocni uprawnienia właścicieli nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich. Da możliwość wyłączania swoich gruntów z polowań.

Nowe prawo łowieckie, które trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, przede wszystkim wzmocni uprawnienia właścicieli nieruchomości przy tworzeniu obwodów łowieckich. Da możliwość wyłączania swoich gruntów z polowań.źródło: ShutterStock

Od wyroku TK ws. niekonstytucyjności części przepisów Prawa łowieckiego minęło blisko 4 lata. Po tym czasie o zwycięstwie mogą mówić ekolodzy, ponieważ większość ich postulatów m.in. zakaz udziału dzieci w polowaniach, znalazły się w znowelizowanych przepisach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • wezyr(2018-04-03 13:05) Zgłoś naruszenie 20

  Panowie myśliwi,jestem waszym sympatykiem.Zastanawia mnie co was tak trzyma w tym bagnie jakie urządził wam Adrian i ekoterrorystami?Zróbcie sobie nową organizację.Polujcie za granicą a tym capom zostawcie ich ziemię,własność,szkody i te kochane liski i dziki,itd.Chcecie być bankomatami?? Ocipieliscie? A jechać na Ukrainę, do Czech,na Węgry.Tam czekają na waszą kasę.Jest miło i sympatycznie.Zostawcie tym wnętrom ten bajzel. Nie płaćcie za huczkę idiotów.

  Odpowiedz
 • Errare humanum est(2018-03-25 23:40) Zgłoś naruszenie 11

  Lol - Proszę pamiętać, że myśliwy, który znajdzie się z bronią na terenie wyłączonym z obwodu będzie odpowiadał za kłusownictwo zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Zakupiłem foto pułapki i zamierzam z nich korzystać.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Lol(2018-03-25 16:33) Zgłoś naruszenie 20

  Proszę pamiętać, że myśliwi nie będą ponosić odpowiedzialności za szkody powstałe na terenach wyłączonych z obwodow łowieckich.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane