Gersdorf: "Biała księga" Morawieckiego jest niespójna i tendencyjna. Zawiera nieprawdziwe informacje

15.03.2018, 16:42; Aktualizacja: 15.03.2018, 16:57
Małgorzata Gersdorf

Małgorzata Gersdorfźródło: Materiały Prasowe

Biała księga dot. reform sądownictwa jest niespójna metodologicznie; zawiera informacje zniekształcone, a nawet nieprawdziwe - oceniła w oficjalnym stanowisku I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdordf.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (39)

  • Ot(2018-03-15 17:09) Zgłoś naruszenie 6067

    A cóż to za niespodzianka, wiadomo było że białą księga będzie krytykowana przez opozycję i środowisko sędziowskie które traci swoje przywileje dzięki reformie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Okiu (2018-03-15 17:16) Zgłoś naruszenie 5560

    Kobieto, to Twoj kraj. Francuzi, Niemcy bronia swoich krajow bez wzgledu na wszystko. We Francji jest np. ustawa p-ko “fake news” i kazdy to szanuje choc sa watpliwosci czy nie zagraza wolnosci slowa. A Pani jak taka przekupa, byle w swoj kraj a innym “buty lizac”. Prosze sie opanowac. To ze jest Pani profesorem nie oznacza, ze moze Pani bez konca pluć na moj kraj - Polske.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ukta(2018-03-15 17:32) Zgłoś naruszenie 2713

    Gdzie spojrzeć to nawalanka. Ring trwa i zastanawia mnie czy dojdzie do tragedii. Opamiętajcie się . Wyborcy zadecydują.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-03-15 17:41) Zgłoś naruszenie 4466

    Dlaczego tej kobiety jeszcze nie pogonili? Należy szybko jej pomóc by **** odpadła od stołka. Jeszcze będą jej płacić dużą emeryturę.

    Odpowiedz
  • ot co!(2018-03-15 18:07) Zgłoś naruszenie 4465

    Kobieta jest na wylocie. Chce naszkodzic Polsce ile sie jeszcze da. Mam nadzieje, ze Izba Dyscyplinarna dobierze jej sie do zadku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Bujać to Siebie ... ale nie nas Polaków (2018-03-15 19:15) Zgłoś naruszenie 4020

    Nikt mi nie wmówi POLAKOM , ze ... "Biała Księga PIS-Bolszewików dot. "reform" w sądownictwie ... jest "Czarną Księgą" dla wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Nawet Najciemniejsi z "Ciemnego ludu" PIS dobrze też o tym wiedzą !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kos(2018-03-15 20:26) Zgłoś naruszenie 4627

    Księga PICU i nic więcej.

    Odpowiedz
  • buka(2018-03-15 23:17) Zgłoś naruszenie 2433

    a ta dalej bredzi i nie potrafi zrozumieć ze wybory wygral ******* i to przez nią i jej podobnych będzie wygrywal zawsze ... głupota nie boli. Ale co się dziwić jak elYt i prawdziwej Yntelihencji brak ...zal

    Odpowiedz
  • iga4 (2018-03-15 23:41) Zgłoś naruszenie 3917

    Głupoty nie ma granic zwłaszcza w prawicowym środowisku Za dewize im służy tylko kl amstwo ale kłamstwo ma krótkie nogi i należy zapamiętać

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-03-16 07:08) Zgłoś naruszenie 2122

    Pani Małgorzato Gersdorf: jak " trafnie" ujął sędzia Waszego TK okradając Ustawą POmostowa spracowanych od młodych lat w szkodliwych i nieb war pracy ,że jest to OK takie wsteczne okradanie zgodne z Konstytucją gdyż przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowali „w innym otoczeniu prawnym"......... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to się również Was dotyczy—i także byliście tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynaliscie „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-” no i sami na siebie ukręciliście ten bicz z tego gów...Już nic nie jest stabilne ,już nic nie jest pewnikiem.Wasza sprawiedliwość w szczególnosci!

    Odpowiedz
  • Jack(2018-03-16 09:49) Zgłoś naruszenie 2036

    Obrzydliwa kłamliwa baba! Jak, coś takiego mogło zostać sędzią?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o(2018-03-16 09:53) Zgłoś naruszenie 1829

    ta pani już się wyjątkowodużo skompromitowała jako profesor prawa isędzia, więc może niech więcej nie zabiera głosu,nawet świeczka nie dodała jej blasku

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-03-16 10:02) Zgłoś naruszenie 1629

    Za to , z jej oblicza "Prawda" bije ... POnura . Jak agentura .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • obwatelka(2018-03-16 10:14) Zgłoś naruszenie 1727

    Ta pani powinna zostać pozbawiona sędziowskiej emerytury ze względu na to, że DZIAŁA NA SZKODĘ OBWATELI POLSKI I OD DAWNA JEST POLITYKIEM, A NIE NIEZALEŻNYM SĘDZIĄ - dowodów na to jest mnóstwo, w tym filmowych.....czy ktoś myśli podobnie...

    Odpowiedz
  • sceptyk(2018-03-16 10:42) Zgłoś naruszenie 1622

    Wypowiedź Pani Sędzi o świeczkach też zawierała nieprawdziwe informacje.....

    Odpowiedz
  • wolna...(niedziela)(2018-03-16 10:44) Zgłoś naruszenie 1420

    Niebywałe , że w kraju jeszcze istnieją "grupy z lampionami i transparentami" - które zaciekle , ze skrajną GŁUPOTĄ - bronią - zasiedziałe kasty o rożnych "odcieniach uniformów " nazywane groteskowo " górną półką" ! Należy przede wszystkim , usunąć podstarzałe (nieomylne) medialne "autorytety" , wtedy Społeczeństwo wreszcie odżyje , po 28 letniej demagogicznej demokracji i komicznej niezawisłości.

    Odpowiedz
  • KOT(2018-03-16 10:59) Zgłoś naruszenie 1626

    Zwróćcie uwagę jak "specjalna kasta" zachowuje się do rządu i posłów. To teraz wyobraźcie sobie jak oni zachowują się w sądzie do normalnego człowieka. Masakra.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Just(2018-03-16 12:02) Zgłoś naruszenie 1015

    Tylko ważny stołek dla p. G.? Siedzi na tym stołku i nie skomentowała ,że po 18 latach siedzenia za niewinność wypuścili człowieka! Tym żyją ludzie. Nie skomentowała p. G. wczorajszego posiedzenia sądu. w tej sprawie (zbrodnia miłoszycka). Moim zdaniem należy natychmiast wywalić ( tak jest w każdej korporacji, tylko że tam nie pracuje uprzywilejowana KASTA) przewodniczącego wydziału penitencjarnego Sądu Okręgowego we Wrocławiu, który uzasadniając zwolnienie niewinnego człowieka po 18 latach stwierdził: poprzednie wyroki to efekt „fali błędów i pomyłek”. - Sąd być może działał pod pewną presją. Moim zdaniem przyznał NIE MA NIEZAWISŁYCH SĄDÓW. Sąd działa chyba tylko na telefon od właściwej osoby, albo pod "pewną presją" Tam pracują nieudacznicy, partacze i to na stanowiskach przewodniczących wydziału. W tej sprawie winien jest cały "wymiar sprawiedliwości" + media. Ilu niewinnych siedzi we Wrocławiu? w Polsce? Ile wyroków z powodu błędów i pomyłek codziennie ogłasza "wymiar sprawiedliwości"? Zniszczyli życie młodemu człowiekowi i całej jego rodzinie. A trzeba tylko należycie wykonywać swoje obowiązki w pracy, np. sąd czyta z należytą uwagą i zrozumieniem akta sprawy.

    Odpowiedz
  • agata(2018-03-16 12:19) Zgłoś naruszenie 1715

    Skoro Biala Ksiega wg Gersdorf "jest metodologicznie niespójna, w której w sposób nieuprawniony i tendencyjny nakładane są wątki" dlaczego GP nie cytuje ani jednego z tych "nieprawdziwych, niescislych, metodologicznie niespojnych" przykladow z BK? Podobnie jak w przypadku TK narzeka paru tracacych stanowiska i medialnie wzmozonych prawnikow prawiacych ogolniki o "niekonstytucyjnosci" reformy, ale zaden z nich nie opublikowal wlasnej analizy prawnej z ktora mozna by dyskutowac na poziomie eksperckim.

    Odpowiedz
  • cd(2018-03-16 13:26) Zgłoś naruszenie 75

    Uważam, że 65 lat to dobry wiek na przejście na emeryturę, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn...Są jednak stanowiska, z których trudno delikwenta odesłać na zasłużoną emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz