Topyła zabrał 50 zł, lecz ich nie ukradł. SN uniewinnił sędziego

autor: Piotr Szymaniak21.02.2018, 07:36; Aktualizacja: 21.02.2018, 08:42
Zdaniem SN dokonanie w tych warunkach zuchwałej kradzieży stanowiłoby przykład rażącego lekceważenia prawa

Zdaniem SN dokonanie w tych warunkach zuchwałej kradzieży stanowiłoby przykład rażącego lekceważenia prawaźródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy uniewinnił sędziego obwinionego o kradzież 50 zł. Dla jednych to dowód na niezawisłość orzekających, dla innych na niezdolność do samooczyszczenia się środowiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Roztargnienie jest możliwe(2018-02-21 08:34) Zgłoś naruszenie 217

    Zbigniewie Ziobro i Jarosławie Kaczyński nie ingerujcie w to orzeczenie tak jak w Trybunał Konstytucyjny.tylko je ekspnujcie.,Niech Patryk Jaki czy nie było roztargnienia przy reprywatyzacji w Warszawie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jeszcze wyborca(2018-02-21 08:42) Zgłoś naruszenie 476

    Nasze prawo tylko dla słabych i maluczkich.Tak było i będzie.Niestety.

    Odpowiedz
  • eli(2018-02-21 08:56) Zgłoś naruszenie 5514

    Już nawet nie wiem jak komentować te brednie SN ... i pomyśleć, że tak było przez ostatnie 30 lat kapitalizmu w wolnej Polsce ... szkoda, może bylibyśmy teraz w innym miejscu. Nie szkoda mi Was sędziowie. Odejdźcie już, nie rozumiecie demokracji i hańbicie urząd sędziego. Przejdźcie w stan spoczynku, nikt niczego więcej od Was nie oczekuje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • yorry(2018-02-21 09:23) Zgłoś naruszenie 1934

    Gawiedź zebrałą się na publiczną egzekucję członka kasty, a ten bezczelny SN zepsuł im zabawę. Sędzia miał zostać skazany bez badania strony podmiotowej czynu, i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • lipek(2018-02-21 09:28) Zgłoś naruszenie 345

    Temida naprawdę jest ślepa, a może inaczej widzi, co chce j jak chce. Gościu płaci drobnymi za wodę, trzymając portfel w ręku , drugą sprawnym ruchem chowa banknot do kieszeni jednocześnie robiąc leki obrót w prawo. Następnie znów się odwraca i bierze od kasjerki resztę w bilonie. Mógł się pomylić ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Stan spoczynku to 10 tys na łapę.....(2018-02-21 09:29) Zgłoś naruszenie 186

    Więc krzywdy nie ma.... Stan spoczynku to taki pomkomuszy przywilej. Istnieje tylko w Rosji, Białorusi i Polsce.

    Odpowiedz
  • Profeta(2018-02-21 09:39) Zgłoś naruszenie 156

    Zlecenie opinii biegłego jest niezbitym dowodem na manipulację w sprawie, przeprowadzoną przez SN. Biegły współpracował. Biegły oczywiście poniesie konsekwencje, jeśli nie dziś, nie za miesiąc, to w ostatecznym rozrachunku zapłaci ogromną cenę za to, że współpracował przy manipulacji. nie ma w Unii Europejskiej drugiego takiego kraju w którym sędzią jest biegły, który za wydanie opinii bierze ciężkie pieniądze a nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Zasięgnięcie opinii przez sąd też sąd - przynajmniej w jego mniemaniu - chroni przed odpowiedzialnością za zły, stronniczy czy niesprawiedliwy wyrok. To są wszystko złudzenia i pozory wporzadkowości, sprawiedliwości, aconamzrobizmu i okeizmu. Ani Tuleya, ani Topyła, ani sędziowie orzekający ze składu SN nie mogą liczyć na bezkarność. Kto podnosi rękę przeciw Państwu, niech się strzeże i niech drży. Kto podniósł rękę na Naród, lepiej niech sam uwiąże sobie kamień u szyi i rzuci się w morze.

    Odpowiedz
  • zdziwiony(2018-02-21 09:39) Zgłoś naruszenie 257

    Ludzie, przecież teraz każdy będzie mógł się powołać na ten wyrok w podobnej sprawie, a wyroki SN to jak wyrocznia, wykładnia jak interpretować daną sytuację przez sądy niższej instancji, więc jest dobrze dla dla tych co mają lepkie ręce. Teraz każdy będzie mógł udowadniać, że jest osobą roztargnioną i zestresowaną dlatego sięgnął po cudzą własność czy to będzie pieniądz, czy rzecz z biurka miejsca pracy, czy z mieszkania znajomego itp.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ryba gnije od władzy(2018-02-21 09:47) Zgłoś naruszenie 1012

    Kochani ,choć popieram PIS przypomnijcie sobie Senatorów o Koguta.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • JJB(2018-02-21 09:50) Zgłoś naruszenie 346

    W sumie miała ta staruszka szczęście, że jej nie zabił nożem. Bo nawet gdyby uderzył ja nożem w serce, to też sędzia Piotrowska mogłaby mówić,że przecież zrobił to bez zamiaru gdyż:zabicie w tym przypadku: "stanowiłoby przykład rażącego lekceważenia prawa. – Musiałoby to świadczyć, że obwiniony jest osobą całkowicie zdemoralizowaną, nieodpowiedzialną, świadomie łamiącą nie tylko normy prawne, ale i wszelkie przyjęte społeczne kanony zachowania. Wręcz osobą kpiącą sobie z opinii publicznej, " Takie wypociny pasują do każdej sprawy.

    Odpowiedz
  • jak zyc(2018-02-21 10:04) Zgłoś naruszenie 387

    a za batonika innego gościa zamknęli ..........

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jak Dają to Bierz...(2018-02-21 10:11) Zgłoś naruszenie 37

    Jak Gonią uciekaj.... Facet dwał 50 zyla więc wziął i w czym problem ????

    Odpowiedz
  • Elohim(2018-02-21 10:15) Zgłoś naruszenie 456

    Kpina ze sprawiedliwości, pazerny od dziecka. Na nagraniu z kamery widać jak na dłoni Z portfela wyjmuje pieniądze płaci, zawija 50zl z blatu i szybko chowa do lewej koedzeni kurtki, jeszcze się oglada za siebie kto stoi za nim. Gdyby byl faktycznie rozkojarzony wsadził by 50zl do portfela i nawet sie nie obejrzał tylko wyszedł.... Złodziej i tyle i taki ktoś ma potem karać nast złodzieja.....

    Odpowiedz
  • Wanda(2018-02-21 11:21) Zgłoś naruszenie 1625

    Hej ! Zawodowi krzykacze! Ślepi mściciele krzwywd prawdziwych, ale także tych wydumanych! Żadnemu z Was nigdy nie zdarzyło się w sklepie zabrać przez pomyłkę cudzej rzeczy? Mi i owszem. Nawet już to wsadziłam do torby (zamyślenie i ciężko dzień). Przed bramką sobie uzmysłowiłam, że torba winna być lżejsza. Patrzę a w niej niezapłacone dwie książki. Cichcem się wycofałam i odłożyłam książki z powrotem na półkę. Wiem, Wy byście mnie skazali na ciężkie roboty, bo przecież żadnemu z Was nigdy coś takiego się nie zdarzyło. I jeszcze kilka pytań w zakresie casusu Topyły: - dlaczego "ukradł " na oczach pokrzywdzonej i sprzedawczyni ?(nawet głowy nie zwrócił w kierunku pokrzywdzonej, by upewnić się, czy ta patrzy w jego stronę) - dlaczego po schowaniu banknotu do kieszeni następnie na widoku sprzedawczyni i pokrzywdzonej schował go do portfela? ( winien to zrobić po opuszczeniu sklepu, a chociażby obróceniu się tyłem do.sprzedawczyni i pokrzywdzonej). Bardzo niegramotny ten wasz złodziej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • ukulele(2018-02-21 12:55) Zgłoś naruszenie 222

    Generalnie dziwna sprawa. Też zdarza się, że w sklepie ja pakuję zakupy a obsługiwany jest już następny klient i również zdarzyło się , że na ladzie lądują pieniądze nie wiadomo kogo, ale zawsze pytam w takiej sytuacji czy to moje itp. Upewniam się. Mam mieszane uczucia co do tego roztargnienia.

    Odpowiedz
  • mmm(2018-02-21 13:26) Zgłoś naruszenie 182

    Czy to znaczy że teraz każdy złodziej może powoływać się na roztargnienie? Załóżmy że wezmę przez roztargnienie z marketu flaszkę dobrego alkoholu to też będę uniewinniony? Będę mógł się powołać na ten przypadek przed sądem? Pytam się poważnie

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-02-21 14:20) Zgłoś naruszenie 134

    ciekawe jak ten pan sędzia z kasty będzie sądził podobne przyadki, ajk można mieć zaufaniedo takiego sędziego, wstyd dla SN i całej kasty

    Odpowiedz
  • Ilu jest 'durniów' na tym forum(2018-02-21 14:24) Zgłoś naruszenie 212

    Zamiast do portfela (każdy by tam włożył odruchowo) , który trzymał w ręku smyrgnął do kieszeni . Banknot nie leżał na środku , tylko zupełnie z boku po stronie właścicielki. Płacił drobnymi, a reszt.ę zabrał w banknocie. To czyste złodziejstwo bez możliwości roztargnienia.

    Odpowiedz
  • Gość(2018-02-21 14:24) Zgłoś naruszenie 123

    Ja uważam,że po tym wyroku możemy nie uznawać żadnych wyroków sądów. Robią sobie jaja , a my mamy ich uznawać za władzę? Niech sądzą siebie nawzajem , będzie kabaret, ale nie nas

    Odpowiedz
  • Roztargnienie jest możliwe(2018-02-21 14:27) Zgłoś naruszenie 162

    Może reprywatyzacja w Warszawie też się odbywała w roztargnieniu.Urzędnikom i sędziom może zabrakło jakichś witaimin w organizmie,jakieś problemy rodzinne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz